به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
با صدور بیانیه‌ای؛
وزارت خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای از اقدام اخیر استرالیا در درج نام «حزب‌الله» در فهرست تروریسم استقبال کرد.
کد خبر: ۴۹۱۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ - 28November 2021

وزارت خارجه سعودی از اقدام استرالیا علیه «حزب الله» استقبال کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از روزنامه «عکاظ»، وزارت خارجه عربستان سعودی بیانیه‌ای را در خصوص اقدام اخیر استرالیا در قرار دادن نام حزب‌الله در فهرست تروریسم صادر و از این اقدام حمایت کرد.

وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه خود از دیگر کشور‌های جهان نیز خواسته است تا در راستای مقابله با تروریسم، موضع مشابهی اتخاذ کنند! این موضع گیری ریاض درحالی است که بسیاری از عربستان سعودی به دلیل سیاستهایش به عنوان حامی اصلی تروریسم در منطقه یاد می‌کنند.

چندی پیش «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس به اقدام استرالیا در درج نام حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی واکنش نشان داد. القانوع در این زمینه تصریح کرد: استرالیا با تسلیم در برابر فشار و اراده رژیم صهیونیستی نام حزب‌الله را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است. این اقدام، جانبداری آشکار از رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در ادامه یادآور شد: اقدام استرالیا به مثابه سرپوشی بر جنایات رژیم صهیونیستی و نیز تجاوزات مستمر این رژیم علیه امت عربی و اسلامی و در رأس آن لبنان، سوریه و فلسطین است.

وی اظهار داشت: مقاومت در برابر اشغالگران، مواجهه آن با قلدرمآبی‌های رژیم صهیونیستی و نیز دفاع از ملت و سرزمین لبنان در برابر پروژه نفوذ این رژیم، اقدامات مشروعی است که حزب‌الله در چارچوب قوانین بین المللی و مسئولیت‌های ملی، اخلاقی و انسانی انجام می‌دهد.

انصارالله یمن نیز با انتشار بیانیه‌ای در ارتباط با اقدام اخیر دولت استرالیا علیه حزب‌الله لبنان، این اقدام را در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی عنوان کرد.

در بیانیه انصارالله یمن آمده است: اقدامات جنایتکارانه و شرورانه مقامات استرالیایی در معرفی حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی را به شدت محکوم می‌کنیم و این اقدام جنایتکارانه و سایر اقدامات توطئه آمیز مشابه علیه مجاهدین حزب‌الله را خدمت به رژیم صهیونیستی به قیمت نابودی آرمان فلسطین می‌دانیم.

انصارالله افزود: حرکت اخیر استرالیا در چارچوب تحرکات فعال محور شرارت و نمایندگان آن آمریکا، اسرائیل و مزدوران آن‌ها برای هدف قرار دادن جنبش‌های مقاومت اسلامی و ملت‌های آزاده صورت می‌گیرد و ما از ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهیم که این اقدامات جنایتکارانه در قبال مجاهدین حزب‌الله را رد کنند و برای خنثی کردن گام‌های خصمانه اقدام جدی انجام دهند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها