به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
معاون مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر:
درودی با بیان اینکه درمانگاه‌های هلال احمر، همه روزه آماده ارائه خدمات درمانی در عراق هستند، از کنترل زائرین با اخذ تست فوری «پی سی آر» در مسیر بازگشت به کشور خبر داد.
کد خبر: ۴۹۲۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸ - 01December 2021

تست «پی سی آر» از زائران در بازگشت به کشور اخذ می‌شودبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، طاهر درودی معاون مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در خصوص آخرین وضعیت سفر به عتبات عالیات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: با توجه به پروتکل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، تنها کسانی که دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند امکان سفر به عتبات عالیات را دارند. از سوی دیگر زائرین نیاز است تا پیش از سوار شدن به هواپیما، تست «پی سی آر» منفی خود را ارائه دهند.

وی افزود: این کنترل‌ها در پرواز تا حدود زیادی مانع شیوع بیماری کرونا می‌شود. در حین دوره زیارت نیز زائرین در صورتی که علائم مشکوک داشتند، می‌توانند به درمانگاه‌های هلال احمر در نجف، کربلا و کاظمین مراجعه کنند و خدمات درمانی سرپایی دریافت کنند. مشخصا اگر نیاز به درمان تخصصی داشته باشند نیز به بیمارستان‌های تخصصی عراق منتقل می‌شوند.

درودی تصریح کرد: در هنگام بازگشت نیز از زائرین تست فوری و «پی سی آر» گرفته می‌شود تا ویروس از طریق سایر کشور‌ها به ایران وارد نشود. افراد مبتلا نیز قرنطینه خواهند شد تا رویه درمان را سپری کنند.

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ادامه داد: زائرین عتبات عالیات در هتل مستقر هستند و طبق دستورالعمل‌های ابلاغ شده، سکونت در اتاق‌های هتل به حداقل رسیده است و به مدیران کاروان‌های زیارتی نیز ابلاغ شده است که در صورتی که فردی دچار علائم مشکوک بود سریعا به مراکز درمانی مراجعه کند.

درودی با تاکید بر اینکه زائرین باید دارو‌های مورد نیاز خود را به اندازه ۱۰ روز به همراه داشته باشند، گفت: استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده هنوز باید با جدیت تداوم داشته باشد و زائرین حتی المقدور از حضور در محل‌های شلوغ همچون بازار‌ها خودداری کنند.

وی اظهار کرد: زائرین زمانی که به هتل‌ها باز می‌گردند، اکیدا دست و صورت خود را با مواد بهداشتی شست و شو داده و هر چهار ساعت یک بار ماسک خود را تعویض کنند تا آلوده به کرونا نشوند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها