به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۹
استاندار یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه:
فاطمی با بیان اینکه رسانه‌ها منتقدانی صریح و صدیق هستند، گفت: مجموعه رسانه‌ای ما کاملا مشخص و شناخته شده هستند و باید یک بار برای همیشه در راستای مطالبات صنفی این قشر یک کار و اقدام خاصی برداریم.
کد خبر: ۴۹۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴ - 01December 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «مهران فاطمی» استاندار یزد در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان که امروز در سالن شهید «منتظر قائم» استانداری برگزار شد اظهار داشت: بیان انتقادات به مدیران زمینه بهبود امور و رفع مشکلات را فراهم می‌کنند، رسانه‌ها یار و یاور و همراه مدیران هستند و به دلیل آشنایی با مسائل و مشکلات جامعه به موقع و به هنگام به مدیران اطلاع می‌دهند. رسانه ها نکات را می‌بینند و اقدام می‌کنند و نکات را سریع منتقل می‌کند و از آنجایی که به تفکر و ارگانی وابستگی ندارند، منتقدانی صریح و صدیق هستند.

باید یک بار برای همیشه در راستای مطالبات خبرنگاران اقدام خاصی صورت گيرد/ رسانه ها منتقدانی صریح و صدیق هستند

وی افزود: ما در سیستم‌های اداری سامانه‌های نظارتی از جمله بازرسی و حراست داریم و وظیفه آن‌ها نظارت بر اجرای درست امور و فرآیند‌ها است، ولی طی شدن امور نظارت توسط این سامانه‌ها زمان بر است، ولی رسانه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن اطلاع‌رسانی در ارتباط با مشکلات را به مدیران انجام می‌دهند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: نگاه ما به رسانه‌ها نگاه برادری است و اکثریت رسانه‌ها هم رعایت و دقت لازم در ارتباط با درست‌نویسی و دوری از انتشار مطلب کذب را دارند.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم و به ویژه در دولت سیزدهم قصد داریم بالاترین سطح تعامل با رسانه‌ها را داشته باشیم گفت: این موضوع یک سری الزاماتی دارد که هر دو طرف باید به آن توجه داشته باشد.

فاطمی با تاکید بر اینکه انتظار ما از رسانه‌ها این است که یزد را در سطح ملی و بین‌المللی معرفی کنند خاطرنشان کرد: رسانه‌ها یک تصویری از اخبار، گزارش‌ها و یادداشت‌هایی که در طول ۱۰ سال گذشته داشتند را جلوی خود بگذارند و این تصویر را با طرازی که یزد دارد مقایسه کرده و سعی کنند که فاصله موجود در این زمینه را هر چه بیشتر کاهش دهند.

استاندار یزد با بیان اینکه ما یزد را به اندازه کافی و آن طور که شایسته است معرفی نکردیم گفت: این موضوع یک جفایی است که ما در حق خودمان و یزد داشتیم و باید تلاش کنیم سهمی در اقداماتمان برای این یزد با عظمت و تاریخی قرار دهیم.

وی افزود: به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از رسانه‌ها انتظار تعریف و تمجید نداریم و در مقابل به شدت پذیرای نقد‌های سازنده از سوی رسانه‌ها هستیم و معتقد به کار کارشناسی، فنی و علمی هستیم به همین دلیل حتما این نقد‌ها را مورد توجه قرار می‌دهیم.

فاطمی با تاکید بر اینکه مدیران باید ریسک‌پذیر در مسیر درست باشند گفت: اینکه با اقدامات یا نوشته‌هایمان قدرت ریسک را از مدیر بگیریم کار درستی نیست همانگونه که اگر مدیری مسیر غلطی را طی می‌کند به او نگوییم و جلوی اشتباه رفتن وی نایستیم اشتباه است.

باید یک بار برای همیشه در راستای مطالبات خبرنگاران اقدام خاصی صورت گيرد

استاندار یزد افزود: مجموعه رسانه‌ای ما کاملا مشخص و شناخته شده هستند و باید یک بار برای همیشه در راستای مطالبات صنفی این قشر یک کار و اقدام خاصی برداریم.

وی کمک در راستای تامین مسکن، دریافت تجهیزات رسانه‌ای و موارد مختلف دیگر را از جمله مطالبات اصحاب رسانه دانست و گفت: تامین این نیاز‌ها موضوعی نیست که قابل انجام نباشد البته باید یک نظام ارزیابی هم از فعالیت‌های رسانه‌ای داشته باشیم.

فاطمی با اشاره به اینکه حمایت‌ها از رسانه‌ها هم باید در همین حد انجام شود گفت: اگر قرار است ادارات ما تبلیغی انجام دهند باید به رسانه‌های داخلی توجه بیشتری داشته باشند و در این مسیر عدالت بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نگاه ما به رسانه ها برادرانه است، گفت: ما باید در دولت سیزدهم بالاتر از قبل در تعامل با رسانه اقدام خواهیم کرد و باید رسانه را در تراز بالاتر معرفی کنیم.

استاندار یزد با بیان که رسانه‌ها باید یزد را در تراز یزد بودن معرفی کنند و فعالیت خود در با این تراز ارزیابی کنند، گفت: باید این فاصله را پیدا کنیم و بتوانیم از این فاصله بکاهیم. ما نسبت به یزد رسالت و ماموریتی برعهده داریم، باید برای یزد عظیم، تولید محتوا کنیم و این انتظار ماست.

استاندار با بیان این که عملکرد بخشی از رسانه‌ها در شان یزد نیست، گفت: قدرت ریسک و جسارت را نباید با خبری غلط از یک مدیر بگیریم، همانطور که نباید با انتقاد نکردن از اشتباهات یک مدیر او را از مسیر اشتباه باز نداریم، پس باید مرزهای این حوزه را در نظر داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید برای مطالبات صنفی رسانه هایمان اقدام کنیم، گفت: ما باید تسهیلات، مسکن و تخفیفات که می‌شود و لازم است را در نظر بگیریم. باید نظامی در حوزه ارزیابی داشته باشیم و ادارات باید رسانه‌ها را مورد نظر داشته باشند.

هر چیز که قالب محرمانه ندارد را بابد با رسانه‌ها در میان گذاشت‌

وی با بیان اینکه باید ادارات، روابط عمومی داشته باشند، گفت: هر چیز که قالب محرمانه ندارد را بابد با رسانه‌ها در میان گذاشت‌.

استاندار یزد در مورد مسائل مربوط به آب، با بیان این که در سال گذشته ۶۵ میلیون مترمکعب آب شرب ازخط لوله انتقالی به یزد آمده است، گفت: تخصیص استان یزد از این خط انتقال سالانه ۹۸ میلی مترمکعب است ولی متوسط آبی که در طول این ۲۰ سال تحویل یزد شده، ۵۵ میلیون مترمکعب بوده است.

وی ادامه داد: از این ۶۵ میلیون مترمکعب آب پارسال، ۵۶ میلیون مترمکعب مستقیم صرف شرب شده است‌، چهار میلیون مترمکعب به روستای ورزنه، پادگان‌ها و نیروگاه‌های در مسیر شرق اصفهان داده‌ شده، دو میلیون مترمکعب آب پرت ناشی از تعرض و فرسودگی شبکه بوده و در مجموع سه میلیون مترمکعب با ۱۲ میلیون مترمکعب آب شور تلفیق و  به صنعت داده شده است.

فاطمی با بیان اینکه کل مصرف آب شرب استان ۱۳۷ ملیون مترمکعب و میزان مصرف صنعت ۵۷ میلیون متر مکعب استان است، گفت: یزد پایین‌ترین مصرف آب شرب و بهداشت کشور را دارد.

وی با اشاره به این که در حال حاضر با تصمیمات قاطع نظام در قالب مصوباتی بی‌سابقه شورای امنیت، پایداری آب یزد حفظ خواهد شد، گفت: از استانداران جهار استان منطقه خواسته شده که برنامه های خود را برای آب شرب پایدار شش ماهه ارائه دهند که ما هم پیشنهادات خود را درحوزه آب شرب شهری و روستایی ارائه کردیم.

آبرسانی از خرسان و دریای عمان در اولویت است

وی با بیان این که آبرسانی از خرسان و دریای عمان در اولویت است و به زودی اجرایی خواهد شد، تاکید کرد: هر توسعه‌ای در استان مبتنی بر آب است، ضمن اینکه مدیریت مصرف آب هم برای ما مهم و در اولویت است لذا افزایش بهره وری در حوزه صنعت، کشاورزی و مدیریت مصرف خانگی را در دستور کار داریم.

وی در ادامه به برنامه های استان در دولت سیزدهم اشاره و با اذعان به این که گردشگری یک مزیت ویژه برای استان است، از تشکیل شورای ویژه‌ای در این باره خبر داد.

استاندار از برنامه ریزی استان برای جلوگیری از خام فروشی معادن خبر داد و گفت: ساخت ۵۳ هزار واحد مسکونی در بازه چهار ساله در دستور کار است.

فاطمی از تشکیل شورای اقتصاد دانش بنیان در استان نیز خبر داد و گفت: توسعه متوازن استان نیز در دستور کار استان در دولنت سیزدهم است.

در ادامه این نشست خبرنگاران و اصحاب رسانه استان به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار