به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۹
رئیس دفتر سیاسی حماس گفت، عقب‌نشینی آمریکا از افغانستان عقب‌نشینی‌های دیگری را در پی خواهد داشت و متحدانش و در راس آن رژیم صهیونیستی را ضعیف می‌کند.
کد خبر: ۴۹۲۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۲ - 02December 2021

هنیه: آمریکا دیگر پلیس جهان نیست؛ زمان یکسره کردن نبرد فرا رسیده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس امروز (پنجشنبه) در دوازدهمین نشست «پیشگامان بیت المقدس» در ترکیه سخنرانی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، هنیه درباره نبرد «سیف القدس» که در ماه می گذشته رخ داد گفت، این نبرد یک تحول مهم در مسیر درگیری با دشمن صهیونیستی بود و فضاهایی را ایجاد کرد که انعکاس آن هنوز ادامه دارد.

وی تأکید کرد، شمشیر قدس جز با آزادسازی تمام فلسطین، قدس و مسجدالاقصی غلاف نخواهد شد.

هنیه در ادامه به خروج آمریکا از افغانستان پرداخت و گفت، عقب‌نشینی آمریکا از افغانستان عقب‌نشینی‌های دیگری (از این دست) را در پی خواهد داشت، متحدانش و در مقدمه آن رژیم صهیونیستی را ضعیف خواهد کرد. آمریکا دیگر پلیس جهان نیست و دیگر نمی‌تواند هیمنه‌اش را بر ملت‌های امت تحمیل کند.

هشتم شهریور ماه، پنتاگون اعلام کرد که ایالات متحده آخرین نیروهای خود را از افغانستان خارج کرد و حضور نظامی این کشور پس از ۲۰ سال پایان یافت.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به دلیل خروج شتابزده از افغانستان مورد انتقاد شدید جمهوری‌خواهان و بسیاری از دموکرات‌ها قرار دارد و بسیاری بر این باورند که پیشروی سریع طالبان در افغانستان و سلطه آن‌ها بر کابل، نتیجه سیاست‌های بایدن بوده است.

رهبر حماس ادامه داد: قوای خصمانه در منطقه به دنبال مهندسی کردن منطقه هستند به نحوی که در راستای خدمت به دشمنان امت، حمله به بیداری و ضربه زدن به تفکر و وجدان باشد اما این نشست در جهت مخالف به سوی اصالت، قدس، مسجدالاقصی و مقاومت شنا می‌کند.

وی افزود، ملت‌های عربی و اسلامی سه اولویت دارند: ارتقای شأن و منزلت قدس و مسجدالاقصی، حمایت از مقاومت فلسطین و ساقط کردن عادی‌سازی روابط .

هنیه در ادامه مقاومت را یک گزینه راهبردی خواند که همواره وجود داشته و ادامه خواهد داشت.

وی افزود، شراکت میان امت در مقابله با رژیم اشغالگر شراکتی واقعی است و امت اسلام هیچ زمانی از قدس و فلسطین شانه خالی نکرده است. زمان یکسره کردن نبرد تاریخی با دشمن صهیونیستی فرا رسیده است.

هنیه تأکید کرد، امت نیاز جدی به ایجاد یک جبهه واحد برای مقابله با اشغالگر و نیز یک طرح کامل برای ساقط کردن عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دارد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار