به روز شده در: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:
سردار ساسانی نخستین گام شناخت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را تبیین و بازشناسی نسبت وی با انقلاب و نظام اسلامی عنوان کرد.
کد خبر: ۴۹۹۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹ - 08January 2022

برای شناخت شهید سلیمانی باید نسبت وی با انقلاب را بشناسیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «محسن ساسانی» جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که در سازمان پدافند غیرعامل کشور با حضور، مدیران و کارکنان این سازمان برگزار شد با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه، اظهار داشت: برای شناخت سردار سلیمانی باید نسبت وی را با انقلاب و نظام اسلامی بشناسیم. برای شناخت کامل این موضوع نیز لازم است مقاطع مختلف تاریخی را که وی به ایفای نقش پرداخته است، بازشناسی کنیم.

وی توضیح داد: نقش‌آفرینی ایشان در دوران دفاع مقدس، فرماندهی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور، فرماندهی نیروی قدس سپاه و مبارزه با تروریست‌های تکفیری و تاثیری که شهادت این بزرگمرد بر ترویج گفتمان مقاومت داشت، از جمله مقاطع تاریخی است که برای شناخت کامل وی باید به خوبی تبیین شود.

سردار ساسانی دوران دفاع مقدس را دانشگاهی دانست که سردار سلیمانی و سرداران بزرگی، چون او را پرورش داد و هشت سال از کشور، نظام و امت اسلامی دفاع کردند، تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت که ما دوران جنگ تحمیلی را نه جنگ دو کشور بر سر یک خط مرزی بلکه، بلکه نبردی برای نابودی یک انقلاب و تفکر انقلابی می‌دانیم و از آن رو دفاع مقدس می‌نامیم؛ دفاعی که در یک سوی آن کشور و ملت ایران در شرایط و وضعیت خاص ابتدایی انقلاب نوپای اسلامی حضور داشتند و در یک طرفی کشور که تا بن دندان مسلح شده و از تمام کمک‌های مادی و معنوی از سوی ابرقدرت‌ها برخوردار بود؛ اما با وجود سلیمانی‌ها، دشمن نتوانست یک وجب از خاک کشور را اشغال کند و هیچ‌یک از اهداف استکبار محقق نشد.

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: پس از دوران دفاع مقدس، سردار سلیمانی در فرماندهی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور نیز توانست ناامنی و شرارت‌ها در منطقه را با روش‌های خاص و منش خود به سرعت مدیریت کرده و امنیت بسیار خوبی در منطقه برقرار سازد که یکی از مقاطع پرافتخار دوران خدمت این سردار رشید اسلام را رقم زد.

وی با اشاره به مقطع سوم و طولانی‌ترین مقطع دوران خدمت شهید سلیمانی در فرماندهی نیروی قدس سپاه و تشکیل سپاه اسلامی در برابر داعش و تفکر تکفیری برای دفاع از انقلاب اسلامی نیز توضیح داد: ایجاد بسیج‎های مردمی در کشور‌های سوریه و عراق همه به برکت نفوذ تفکر انقلاب اسلامی و تلاش‌های فرمانده‌ای مانند حاج قاسم است.

سردار ساسانی با اشاره به فرایند پنج‌گانه تحقق اهداف انقلاب اسلامی در نگاه رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: بنا بر فرمایشات ایشان، مرحله اول، «پیروزی انقلاب اسلامی»، مرحله دوم «تشکیل نظام اسلامی» است که انقلاب اسلامی، هم‌اکنون از این دو مرحله عبور کرده ­است. مرحله سوم تحقق اهداف انقلاب نیز «تشکیل دولت اسلامی» می‌دانند که انقلاب اسلامی هم‌ا­‌ینک در این گام قرار دارد. ایشان مراحل چهارم و پنجم را «تشکیل جامعه اسلامی» و «تحقق تمدن نوین اسلامی» بیان کرده و برای رسیدن به آنها، وظایف و انتظاراتی که از مردم و کارگزاران نظام اسلامی می‌رود را ذکر فرموده‌اند.

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور متذکر شد: با نگاهی به این بیانات مقام معظم رهبری و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب متوجه خواهیم شد که صحنه درگیری ما با دشمنان کجاست و چرا آن‌ها سردار سلیمانی را که فرمانده محور مقاومت برای دفاع از انقلاب اسلامی است، ترور کرده و به شهادت رساندند.

به گفته وی اگر قرار باشد که ما مسیر سردار سلیمانی و سلیمانی‌ها را ادامه دهیم، باید با چنین تحلیلی به موضوع مهم به شهادت رساندن سردار سلیمانی نگاه کنیم. در آن هنگام است که نقش و جایگاه و رسالت خود را در این میان درخواهیم یافت.

سردار ساسانی با بیان اینکه جریانی به دنبال تحریف وجه و خط مشی سردار سلیمانی است تا بعد از شعادتش، اثر خون وی کم و بی‌اثر شود، تصریح کرد: فلسفه برگزاری مراسم بزرگداشت برای شهید قاسم سلیمانی و امثال وی باید مبارزه با تحریف‌ها و تبیین نقش و جایگاه شهید سلیمانی و تلاش برای ترویج مکتب سلیمانی باشد تا مسئولیت و رسالتمان را در این عرصه و صحنه پیدا و به آن عمل کنیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار