به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه گفت: شهدای مدافع سلامت به جامعه حیات، روح و جان بخشیدند؛ زیرا هر پزشکی ‌که یک‌ انسان را از مرگ نجات می‌دهد همانند آن است که یک ‌جامعه را نجات داده است.
کد خبر: ۴۹۹۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸ - 10January 2022

سرلشکر سلامیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در همایش تجلیل از دست‌اندرکاران «طرح شهید سلیمانی» که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: قرآن از حقایق سخن گفته و حقایق هستی را توصیف می‌کند و با منطق ‌حق سخن می‌گوید؛ شهدای مدافع سلامت به جامعه حیات، روح و جان بخشیدند زیرا هر پزشکی ‌که یک‌انسان را از مرگ نجات می‌دهد همانند آن است که یک ‌جامعه را نجات داده است.

وی ‌افزود: خداوند جماعت شهیدان را صاحب حیات جاودان و نزد خود روزی ‌خواه می‌داند، حتی ‌تصور اینکه اینها مرده‌اند باطل است؛ چرا که آنها زنده هستند، پس این یک ‌افتخار محسوب ‌می‌شود.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: لحظه‌ای که یک پزشک یا پرستار در فرآیند مستمر شفا بخشی به بیماران که تفویض الهی است، بیماری را درمان می‌کند، مشعل‌های امید روشن می‌شود و کودکان از یتیم شدن نجات می‌یابند؛ هیچ موضوعی در عالم زیباتر از این واقعه نیست پس به شهیدانتان افتخار کنید که آن‌ها زنده هستند.

 فرمانده کل سپاه افزود: برای یک ملت این شهیدان افتخار آفریدند و این‌نشان می‌دهد که ما جز با فداکاری از سختی‌ها عبور نکردیم؛ حوادثی را پشت سر گذاشتیم که هر یک از آن‌ها به تنهایی می‌توانست یک ملت را بشکند، اما ما آن‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

وی تصریح کرد: ملت ایران در پرتو رهبری‌های امام زمان‌مان حضرت امام خامنه‌ای حوادث سخت و بحران‌ها را به موفقیت‌های بزرگ تبدیل کردند؛ در دفاع مقدس جوانان به استقبال خطر رفتند و شهادت را اوج جاودانگی یافتند؛ هرچند آن‌ها پدر، مادر و هم آرزو‌های بزرگ داشتند، اما وقتی‌متوجه شدند آرمان‌های اسلام و ملت در خطر است با خدا معامله کردند.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس سر‌ها و دست‌ها قطع می‌شدند، پیکر زخمی‌ها زیر تانک‌ها له می‌شد، اما با این حال دشمن را تعقیب می‌کردند و سرزمین‌ها را آزاد می‌کردند پس چنانچه این فداکاری‌ها نبود، امروز سرنوشت ما همانند برخی کشور‌های منطقه بود؛ در این رابطه اگر اطبا و پزشکان نیز فداکارانه به مقابله با ویروسی که همانند سلاح کشتار جمعی عمل می‌کند، نمی‌رفتند و جان عزیز خود را به خطر نمی‌انداختند، جامعه ما با مشکلات بیش از حد طاقت مواجه می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه کرونا همانند سلاح کشتار جمعی است که در زرادخانه دشمنان فراوان وجود دارد، گفت: ما که در تقاطع کرونا، تهدید، ارعاب همه جانبه، تحریم، محاصره اقتصادی و حتی خشکسالی قرار داشتیم، دشمن این بیماری را به میدان جنگ تبدیل کرد و حتی انتطار داشتند همانند برگ خزان به زمین بریزیم و آن‌ها لبخند بزنند، اما امروز چه کسانی عقب ماندند.

 فرمانده کل سپاه افزود: راز این موفق شگفت انگیز، اسلام و رهبری است و بواسطه همین موضوع کشور تجلی ایثار گشت؛ فقط اسلام است که می‌تواند روح گذشت و ایثار و از خود گذشتگی را گسترش دهد.

وی بیان داشت: امنیتی زیبا است که آسایش را نیز به همراه داشته باشد و در این رابطه مهم نیست که ما چه می‌شویم؛ زیرا برای رفتن آمده‌ایم لذا امروز با افتخار از جهاد بزرگمان در عرصه سلامت سخن می‌گوییم و در این بین قدردان جامعه پزشکی کشور هستیم.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: اگر موفقیت‌های جامعه پزشکی ما در مهار این بیماری نبود شاید هیچ‌گاه به ما واکسن نمی‌دادند؛ البته امروز فرماندهان سپاه باید در میدان و در کنار جامعه پزشکی و مردم برای مقابله با کرونا بمانند البته حوادث بزرگ هستند، اما ملت ایران از آن‌ها بزرگتر است.

انتهای پیام/ ۲۳۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار