به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۹
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح:
«شکارچی» گفت: یکی از ویژگی‌های بسیار مهم، ارزشمند و مؤثر حاج قاسم سلیمانی، التزام عملی به فرامین ولایت فقیه بود و آنچه را که ولی‌فقیه از او می‌خواست با تمام توان، آن را محقق می‌کرد.
کد خبر: ۵۰۰۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰ - 11January 2022

التزام عملی به ولایت فقیه از ویژگی های مهم شهید سلیمانی است

به گزارش دفاع‌پرس از کرمان، سردار «ابوالفضل شکارچی» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح امروز در آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره سراسری تئاتر «سردار آسمانی» اظهار داشت: هنر می‌تواند ارزشی و یا ضد ارزشی باشد؛ اما از دیدگاه اسلام هنر ارزشی آن است که انسان را به آخرت نورانی هدایت کند. هنر بی‌ارزش، بی‌هدف است و هنر ضد ارزش، مبانی دین را تضعیف می‌کند. در کشور هنرمندان ضد ارزش و بی‌ارزش هم داریم.

وی در ادامه گفت: حاج قاسم صاحب تزکیه نفس بود؛ او مردم‌دوست و ولایت‌مدار بود. شهید سلیمانی تنها یک فرمانده نبود؛ او یک مکتب انسان‌ساز داشت. کارکردهای شهید سلیمانی محصول برکت و تفضل الهی بود. او دست‌پرورده و تربیت‌شده مکتب اسلام ناب محمدی بود و امروز دنیا از شهادت شهید سلیمانی ضرر کرده است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تصریح کرد: شهید سلیمانی و دیگر شهدا در مکتب امام راحل و امام خامنه‌ای درس آموخته بودند. یکی از ویژگی های بسیار مهم، ارزشمند و مؤثر حاج قاسم سلیمانی، التزام عملی به فرامین ولایت فقیه بود، آنچه که ولی‌فقیه از او می خواست با تمام توان آن را محقق می کرد. ولی‌فقیه رکن اساسی بین امت و شریعت است و اگر فرمان او به زمین بماند به شریعت و امت آسیب وارد می شود. نقطه اتصال و پیوند مستحکم بین امت و شریعت ولی‌فقیه است و این بالاترین و بارزترین ویژگی شهید سلیمانی است که باید به زبان هنر منتقل شود.

سردار شکارچی عنوان کرد: هر ملتی که با ولی‌فقیه پیوند بخورد، پیروز است و هر ملتی که از ولی‌فقیه فاصله بگیرد، مجبور به تحمل شکست ذلت و اسارت است.

وی با اشاره به اینکه در هر ناامنی در کره زمین و جهان دست آمریکا آشکار است و چنین رژیم پلیدی سردار سلیمانی را به شهادت رساند، افزود: شهید سلیمانی از روزهای اول دفاع مقدس طلب شهادت می کرد و زمانی که چشمانش به تصاویر شهدا می افتاد گریه می کرد و تشنه شهادت بود.

سردار شکارچی با بیان اینکه لشکریان مکتب شهید سلیمانی شما هنرمندان هستید، بیان کرد: با زبان هنر این مکتب در عمق جان ها نفوذ خواهد کرد و ملت ها را تحت تأثیر خواهد داد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی مصداق بارز آیه شریفه «أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» است، ابراز کرد: حاج قاسم مهربان، دلسوز، بامحبت، راسخ در مقابل مردم و باصلابت، باقدرت و شکست ناپذیر در مقابل دشمنان بود.

وی با اشاره به فعالیت گروهک تروریستی داعش گفت: در تاریخ، پدیده این چنانی ندیدیم که خبیث ترین افراد عالم از دنیا جمع شوند با فرهنگ های مختلف و به نام داعش حکومت تشکیل دهند؛ آیا بدون پشتوانه آمریکا و هم‌پیمانان آنها چنین پدیده ای تشکیل شود؟

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: داعش برای براندازی اصل دین و مقابله با مستضعفین و محرومان عالم و برجسته سازی نظام سلطه در عالم تشکیل شد و شهید سلیمانی مقابل چنین جبهه ای قرار گرفت و همان‌گونه که وعده کرد با عنایت خداوند این حکومت خبیث و خلافت خبیث را نابود کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار