به روز شده در: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶
یادداشت/ پوریا جهان‌تیغی
سیستان‌وبلوچستان با داشتن 11 درصد از مساحت کشور، دارای قومیت‌هایی با مذاهب مختلف است، وحدت میان اقوام و امنیت پایدار دو عامل مهم توسعه در سیستان‌وبلوچستان است.
کد خبر: ۵۰۰۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۴ - 14January 2022

وحدت و امنیت پایدار دو عامل مهم توسعه در سیستان‌وبلوچستانگروه استان‌های دفاع‌پرس ـ پوریا جهان‌تیغی؛ وحدت و امنیت پایدار دو عامل بسیار مهم در توسعه جامعه محسوب می‌شود، سیستان‌وبلوچستان با داشتن 11 درصد از مساحت کشور، دارای قومیت‌هایی با مذاهب مختلف است، وحدت میان اقوام و امنیت پایدار دو عامل مهم توسعه در سیستان‌وبلوچستان است.

شیعه و سنی در این خطه پهناور از کشور ایران اسلامی در کنار هم با وحدت و برادری بدون هیچ‌گونه مشکلی زندگی می‌کنند. از سال‌های گذشته تاکنون دشمنان ایران اسلامی به واسطه سرویس‌های جاسوسی، گروهک‌ها و نیروهای جیره‌خوار خود، در تلاش هستند تا این وحدت را کم‌رنگ و از بین ببرند و در این خصوص از هیچ کاری روی‌گردان نیستند.

در آخرین اقدام دو جیره‌خوار استکبار جهانی شامل غلام و مهراب شه‌بخش که جرایمی به مثل عضویت در گروهک تروریستی سپاه صحابه، هم‌کاری در به شهادت رساندن برخی از پرسنل رده‌های مختلف سپاه، اقدام علیه عوامل ناجا، انجام اقدامات ضد امنیتی، گروگان‌گیری، اخاذی و غیره را در کارنامه خود دارند چند نفر از نیروهای سپاه پاسداران را شهید و قوم خود و طوایف دیگر ساکن در منطقه سرجنگل را به مقابله با شیعیان و نیروهای امنیتی و انتظامی تحریک می‌کنند و این موضوع درحالی رخ می‌دهد که کشتن مسلمان در فقه و مذهب شیعه و سنی هیچ جایگاهی ندارد.

خوشبختانه نیروهای مقتدر قرارگاه قدس با همراهی و همکاری سایر نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی توانست در کمترین زمان این دو شرور را به هلاکت رسانده و امنیت پایدار را به حوزه کورین، سرجنگل و شورو برگردانند. مردم ایران اسلامی شیعه و سنی، مسیحی و کلیمی همه هوشیار بوده و در این نقش بزرگان اقوام و طوایف را نباید نادیده گرفت و البته نباید گذاشت عده‌ای کوردل این‌گونه افراد آبروی یک قوم و طایفه را زیر سوال ببرند.

هیچ‌کس، دوست ندارد در منطقه‌ای که زندگی می‌کند، احساس ناامنی وجود داشته باشد، امنیت پایدار تنها عامل توسعه در هر منطقه محسوب می‌شود و متاسفانه یکی از عوامل محرومیت استان، انجام چنین اقدامات از سوی معاندین است که سرمایه گذاران داخلی و خارجی، احساس امنیت لازم را در این خطه ندارند.

سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در دولت‌های گذشته بارها برای سرمایه‌گذاری در سیستان‌وبلوچستان اعلام آمادگی کرده‌اند اما به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم و موانع اداری از یک طرف و از سوی دیگر عدم احساس امنیت که بسیار مهم است، باعث شده تا سرمایه‌گذاری افراد به دیگر استانها انتقال پیدا کند. برای سرمایه‌گذاری در بخشهای مختلف سیستان‌وبلوچستان مسئولان برای رفع موانع و مردم در کنار دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و نظامی باید تلاش کنیم تا با هر اقدامی که مانع توسعه این استان است، مقابله کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار