به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹
دادستان کل کشور در جریان سفر به روسیه، با دادستان کل تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۵۰۰۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰ - 12January 2022

دادستان کل کشور با همتای تاجیکستانی خود دیدار کردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور که برای شرکت در مراسم سیصدمین سال تاسیس دادستانی در روسیه به مسکو سفر کرده است، با دادستان کل تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دادستان کل کشور در این دیدار بر لزوم همکاری منسجم میان دستگاه‌های قضایی دو کشور در مبارزه با جرایم سازمان یافته، ارتقای همکاری دو طرف در پرونده‌های مدنی، کیفری و تجاری از طریق موافقتنامه معاضدت قضایی، آمادگی برای گسترش تعامل و تبادل تجربیات قضایی در زمینه دادرسی الکترونیک، اصلاح قوانین، مجازات‌های جایگزین حبس و حل و فصل اختلافات خارج از دادگاه، تمهید شرایط انتقال زندانیان به کشور متبوع و همکاری دو جانبه در زمینه مسائل حقوق بشری تاکید کرد.

وی که در صدر هیاتی به روسیه سفر کرده است، روز گذشته نیز دادستان کل کشور در ملاقات دو جانبه با دادستان کل فدراسیون روسیه بر لزوم همکاری منجسم میان دستگاه‌های قضایی دو کشور در مبارزه با جرائم سازمان یافته به ویژه جرایم تروریستی تاکید کرد.

منتظری در دیدار با دادستان کل فدراسیون روسیه بر لزوم همکاری منجسم میان دستگاه‌های قضایی دو کشور در مبارزه با جرایم سازمان یافته به ویژه جرایم تروریستی تاکید کرد.

لزوم تقویت همکاری‌ها در خصوص استرداد مجرمان، مساعدت در انتقال محکومان و ضرورت توسعه همکاری‌های قضایی در چارچوب تفاهم نامه‌ها و معاضدت قضایی از جمله محور‌های این گفت‌وگو بود.

علی‌اکبر بختیاری رئیس دفتر دادستان کل کشور در این سفر حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری را همراهی کرد.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار