به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸
صفار هرندی؛
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر اراده پلیدی در دو هزار کیلومتری کشور قصد دست به خطر زدن داشته باشد می‌داند که به سرعت پاسخی سخت دریافت می‌کند.
کد خبر: ۵۰۰۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱ - 13January 2022

ما اینجا آمده ایم که به شهدا بگوییم اهل شما هستیم و ما را شفاعت کنیدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اصفهان، «محمدحسین صفارهرندی» امروز  در یادواره شهدای سده لنجان که با عنوان «یاد ستاره‌ها» برگزار شد، با بیان اینکه همت بلند مسئولان سده لنجان در برگزاری بزرگداشت یادواره شهدا قابل تقدیر است، اظهار داشت: شهدا خودشان شفاعت کسانی که آن‌ها را گرامی می‌دارند، می‌کنند.

وی با بیان اینکه دست شهدا برای شفاعت باز است، ادامه داد: اهلیت صرفا به رابطه خانوادگی نیست، اهلیت همان حسی است که افراد را به مراسم یادواره شهدا می‌کشاند، ما اینجا آمده‌ایم که به شهدا بگوییم اهل شما هستیم و ما را شفاعت کنید.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهدا در این دنیا راهنما هستند، افزود: شهدا نور می‌دهند، روشن می‌کنند و زیبایی خلق می‌کنند و مهم‌تر از همه علامت می‌دهند و راه را نشان می‌دهند.
 
وی با اشاره به شخصیت و جایگاه سردار شهید «قاسم سلیمانی»، گفت: این شهید بزرگوار دارای بصیرت بود، او در وصیت‌نامه خود بار‌ها و بار‌ها به تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید داشته ‌و این امر بیانگر بصیرت این شهید بزرگوار است.
 
صفارهرندی با بیان اینکه کسی که ایمان قطعی دارد از چیزی اندوهگین نمی‌شود و به آرامش میرسد، ادامه داد: شهید سلیمانی به این بینش رسیده بود و اشتیاقش برای رفتن به منطقه عملیات در چهره‌اش موج میزد.
 
این مسئول با بیان آمریکایی‌ها قصد فروپاشی کشور‌های خاورمیانه را داشتند و ۴۰ کشور جدید در این منطقه ایجاد کنند، افزود: شهیدان همه نقش‌های امریکا را بر آب کردند و همان شهدایی که در دفاع مقدس شهید شدند مانع فروپاشی سوریه هم شدند چرا که شهدای مدافع حرم از شهدای هشت سال دفاع مقدس الگو گرفته‌اند.
 
هر تهدیدی در دو هزار کیلومتری کشور را به سرعت پاسخ می‌دهیم
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عمده فتوحات کشور پس از جنگ است، افزود: هر اراده پلیدی در دو هزار کیلومتری کشور قصد دست به خطر زدن داشته باشد می‌داند که به سرعت پاسخی سخت دریافت می‌کند.
 
وی ادامه داد: ما به نقطه‌ای از ایمان رسیده‌ایم که از دشمن با ظاهر فریبنده اش فرار نمیکنیم و این به ما قدرت مقابله با دشمن به بهترین شکل را داده است.
 
صفارهرندی با بیان اینکه در مسائل اداره کشور تردیدی نیست و همه می‌دانند که ما مشکل داریم، تصریح کرد: مردم دچار سختی هستند، از سال‌ها قبل عده‌ای اصرار داشتند که برای حل مشکلات متوسل به کدخدا شویم و منتظر باشیم که اوضاع درست شود، عد‌های این راه را تا آخر رفتند و مشکلات تلنبار شده روی هم حاصل این راه شد.
 
وی افزود: راه دیگر راه شهدا بود و دیدیم دولتی که اعتقادی به بندگی نداشت بیشترین رابطه را با کشور‌های جهان برقرار کرده و نگاه شبیه شهیدان داشته است چرا که از مسیر حق حرکت کرده است.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران جزء بدترین کشور‌ها در زمینه مدیریت کرونا بوده است، افزود: این امر طی چند ماه اخیر به خوبی مدیریت شد و ۱۲۰ میلیون دُز واکسن به کشور وارد شد و در مقابله با دشمنان موفق شده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه راه حلی که شهدا نشان داده‌اند بسیار تاثیرگذار بوده است، تصریح کرد: هر تابلویی که پیش روی ما باشد و ما را به سمت وفاداری به اسلام هدایت کند، موفقیت‌ها بیشتر می‌شود.
 
تامین منابع کشور رو به گسترش است
 
صفارهرندی با بیان اینکه اقداماتی که در دولت در همین مدت کوتاه صورت گرفت نتایج خود را نشان می‌دهد، منابع تامین کشور را در حال گسترش یافتن است، یکی از این راه‌ها فروش نفت است که بیشتر از گذشته انجام می‌شود و پول آن وارد کشور می‌شود.
 
وی با بیان اینکه میزان تقاضای خرید نفت ایران از تولید پیشی گرفته است، گفت: برخی از این مشتریان از کشور‌های اروپایی هستند که تقاضای خرید نفت را دارند.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: ایجاد چنین شرایطی به این علت نیست که آن‌هایی که آمدند سیاستمدارتر هستند بلکه به این علت است که راه را درست رفته‌اند و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب بوده که ما را با سرافرازی عبور داده و این هدایت‌ها دوای درد است.
 
وی با بیان اینکه همه شهدا در وصیت‌نامههایشان آورده‌اند که نباید دست از دامن ولایت بر داریم، گفت: باید راه شهدا را الگو قرار دهیم.
 
صفارهرندی در ادامه با اشاره به آخرین نتایج اعلام شده از سوی موسسه جهانی که وضعیت اقتصادی کشور‌ها را رصد می‌کند، افزود: پژو‌هش‌های این موسسه بین المللی نشان می‌دهد که وضعیت اقتصادی ایران بیش از ۶ درصد رشد خواهد داشت و این به این معنا است که برخی از بیکاری‌ها و رکود ساماندهی می‌شود.
 
مطالبات آبی مردم اصفهان دیده شده است
 
وی همچنین به گزارش صندوق بین المللی پول اشاره کرد و افزود: بر اساس اعلام این صندوق، اقتصاد ایران از اقتصاد ترکیه و عربستان با یک هزار و ۸۰ میلیارد دلار پیشی گرفته و تولید ناخالص ایران رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص داد و این در شرایطی است که رذالت‌های دشمن و تحریم‌ها را داریم و این نشان می‌دهد وقتی دولت کار نمی‌کرد یک عده کار می‌کردند.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه مردم اصفهان و منطقه لنجان از چالش کم آبی گلایه دارند، گفت: بخشی از این مشکلات با تدابیری که اتخاذ خواهد شد برطرف می‌شود که از جمله آن اجرای طرح انتقال آب است.
 
وی تاکید کرد: مردم این منطقه بدانند که دیده شده‌اند و مشکلاتشان به زودی برطرف خواهد شد.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها