به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
معاون اول قوه قضاییه:
حجت‌الاسلام مصدق گفت: در سال‌های گذشته رسیدگی به پرونده‌های ماده ۴۷۷ حدود سه تا چهار سال طول می‌کشید که در حال حاضر رسیدگی به این پرونده‌ها به سه ماه و رسیدگی به پرونده‌های مربوط به استیذان به دو ماه کاهش پیدا کرده است.
کد خبر: ۵۰۰۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰ - 13January 2022

مدت رسیدگی به پرونده‌های ماده ۴۷۷ به ۳ ماه کاهش پیدا کرده استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «محمد مصدق» معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه رئیس دستگاه قضا کم کردن مشکلات مردم است، اظهار داشت: رسیدن به این اهداف نیازمند پیش زمینه‌هایی است، یکی از راه‌ها این است که پرونده‌های معوق را تعیین تکلیف کنیم که در این رابطه کار‌های بسیار خوبی انجام شده است.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: در دستگاه قضا برنامه‌هایی را تنظیم کردیم که تا پایان سال تکلیف پرونده‌های معوق را تک تک مشخص کنیم و معین شود چرا یک پرونده به طول انجامیده است و راهکار‌هایی ارائه دهیم تا پرونده‌های معوق در مدت مشخصی به نتیجه برسند.

وی تصریح کرد: در کنار این موضوع مسئله‌ای که اخیرا در مورد معیشت کارکنان دستگاه قضا پیش آمده است مورد توجه حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه قرار دارد که در این باره راهکار‌هایی ارائه شده است.

حجت‌الاسلام مصدق گفت: هر چند که در مجلس طرح افزایش فوق العاده خاص کارکنان دادگستری تایید نشد، اما با هماهنگی‌هایی که با دولت انجام شده، خبر‌هایی خوبی در راه است که به زودی اعلام می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه در مورد تعیین تکلیف پرونده‌های ماده ۴۷۷ گفت: در دوره تحول رسیدگی به پرونده‌های ماده ۴۷۷ در معاونت قضایی قوه قضاییه بسیار خوب شده است.

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته رسیدگی به پرونده‌های ماده ۴۷۷ حدود سه تا چهار سال طول می‌کشید که در حال حاضر رسیدگی به این پرونده‌ها به سه ماه و رسیدگی به پرونده‌های مربوط به استیذان به دو ماه کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها