به روز شده در: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳
وزیر خارجه سوریه:
وزیر خارجه سوریه ضمن انتقاد از سیاست‌های یکجانبه کشور‌های غربی علیه این کشور، گفت: ایالات متحده آمریکا با حمایت از شبه نظامیان در جنوب شرق سوریه نفت و گندم این کشور را به سرقت می‌برد.
کد خبر: ۵۰۰۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲ - 14January 2022

آمریکایی‌ها نفت و گندم سوریه را به یغما می‌برند/ انتقاد از غرببه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس به نقل از خبرگزاری سانا، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در سخنانی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا از طریق حمایت از گروه‌های مسلح و شبه نظامیان در شمال شرق سوریه، نفت و گندم این کشور در آنجا را سرقت می‌کند.

وزیر خارجه سوریه افزود: آمریکایی‌ها از تلاش‌های سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به سوریه جلوگیری می‌کنند. آمریکایی‌ها در حالی مدعی دموکراسی هستند که تلاش می‌کنند نفوذ خود در کشور‌های جهان را به بهانه دموکراسی گسترش دهند.

وی همچنین با انتقاد از سیاست‌های کشور‌های غربی در قبال سوریه، عنوان کرد: اقدامات یکجانبه غرب علیه سوریه عمدتاً مردم این کشور به ویژه زنان و کودکان را هدف قرار گرفته است. وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنانش گفت که دمشق برای بازگرداندن زندگی عادی به مناطق آزاد شده از لوث تروریسم تلاش می‌کند.

وزیر خارجه سوریه یادآور شد: روند آشتی ملی در نقاط مختلف سوریه به ویژه در حومه الرقه ادامه دارد. در دیرالزور نیز فرایند آشتی ملی در جریان است. شیوخ و بزرگان عشایر سوری برای تحقق آشتی ملی تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار