به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:
حجت‌الاسلام محمدحسنی گفت: همان‌گونه که کارکنان ارتش مظهر صلابت و عزت هستند، همسران آنان نیز مظهر نجابت و عفت هستند.
کد خبر: ۵۰۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶ - 18January 2022

ضرورت تبیین فلسفه حجاب/ ارتش جمهوری اسلامی انقلابی و ولایی استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش گوهر‌های فاطمی که امروز (سه‌شنبه) به میزبانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار داشت: در آیات متعدد قرآن، حجاب و عفاف مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پوشش اسلامی و عفاف ورزیدن از منظر شرع مقدس ابعاد مختلفی را در برمی‌گیرد، افزود: در قرآن کریم به صراحت در خصوص حجاب و عفاف سخن گفته شده و حتی به نوع راه رفتن که نباید به گونه‌ای باشد که جلب توجه کند، نیز توجه شده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: آیه ۳۱ سوره نور چند پیام مهم برای بانوان مؤمنه دارد؛ اول اینکه بانوان باحجاب هنگام مواجهه با نامحرم، نگاهشان را باید کنترل و مدیریت کنند، دومین مورد نیز پرهیز از جلب توجه است.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با اشاره به نام جشنواره گوهر‌های فاطمی گفت: منظور از گوهر فاطمی، گوهر عفت و حجاب یک بانو است که هر زنی به آن آراسته باشد، ثروتمندترین بانوی عالم است.

وی اظهار داشت: قرآن می‌فرماید مراقب گوهر خودتان که همان عفاف ورزیدن و محجبه بودن است، باشید؛ چراکه بدین واسطه رسالت خود را در برابر پرودگار متعال به خوبی انجام داده‌اید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تأکید بر لزوم نهادینه شدن ارزش‌های قرآنی در سطح جامعه، عنوان کرد: امروز باید تقویت، توسعه و ریشه‌دار کردن ارزش‌ها در جامعه اسلامی مد نظر دستگاه‌های فرهنگی باشد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز ارتشی انقلابی، مکتبی، ولایی و معنوی است و کارکنان آن مظهر صلابت و عزت هستند؛ ۴۸ هزار شهید گلگون‌کفن نیز گواه این ادعاست.

وی اضافه کرد: همان‌گونه که کارکنان ارتش مظهر صلابت و عزت هستند، همسران آنان نیز مظهر نجابت و عفت هستند. بانوان ارتش چه بخش شاغل و چه همسران خانه‌دار، در پایبندی به حجاب و عفاف در جامعه اسلامی نمونه و الگو هستند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تأکید کرد: برای نهادینه کردن موضوع عفاف، در ابتدا باید فعالیت‌های آموزشی در حوزه احکام مربوط به حجاب و عفاف اسلامی، ارائه شود.

وی سپس با اشاره به برگزاری مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: همان‌طوری که دیدیم در آن مراسم باشکوه بسیاری از بانوان که از نظر دین، بدحجاب شمرده می‌شوند، حضور داشتند و در این مراسم اشک می‌ریختند و این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌شود فردی هم بدحجاب باشد و هم معتقد به فرهنگ جهاد و شهادت‌طلبی؟ در پاسخ به این سوال می‌توان عدم تبیین فلسفه حجاب برای این عزیزان را مهم‌ترین مسئله در این زمینه توصیف کرد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی افزود: همین بانوان بدحجاب که دل در گرو نظام اسلامی دارند، گاهی در مصاحبه‌ها بسیار قوی در برابر دشمنان استکباری موضع‌گیری می‌کنند؛ لذا به نظر می‌رسد که مسأله حجاب برای این عزیزان به‌شکلی دقیق تشریح نشده است و این وظیفه ما است که فلسفه حجاب را برای این عزیزان تبیین و تشریح کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خاطرنشان کرد: تبیین فلسفه حجاب را باید از مهدکودک‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها به‌صورت پلکانی و مرحله به مرحله آغاز کنیم و کار را باید با یک برنامه منسجم پیش ببریم.

وی ادامه داد: اگر بانوان بدانند که با بدحجابی چه زیان‌هایی خواهند دید، قطعاً این مسیر را ادامه نخواهند داد. یک خانم باید بداند که با رعایت حجاب چه جایگاهی پیش خدا پیدا می‌کند و اگر این را بداند، قطعاً حجاب را برمی‌گزیند.

حجت‌الاسلام محمدحسنی در ادامه با انتقاد از وضعیت بازار پوشاک کشور گفت: بانوان ملتزم به حجاب و عفاف گا‌هی لباس مناسب برای خود در این بازار پیدا نمی‌کنند که مسئولان باید در این رابطه اقدامی صورت دهند؛ این در حالی است که دشمنان در حوزه مد و مدل‌سازی با تمام ظرفیت پای کار آمده‌اند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان بر ضرورت مقابله هدفمند با ترویج سازمان‌یافته بدحجابی تأکید کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها