به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۵
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه دنیا در حال ترسیم فناوری‌های راهبردی برای آینده است؛ گفت: امروزه توسعه فناوری در دنیا شتاب خیلی زیادی گرفته است و تلاش می‌کنیم در وزارت دفاع در عرصه‌های فناوری نوآورانه و آینده ساز رو به جلو حرکت نمانیم.
کد خبر: ۵۰۱۶۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵ - 20January 2022

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «سید مهدی فرحی» جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح روز پنجشنبه پس از بازدید از اولین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو که در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی افتتاح شد، اظهار داشت: امروزه توسعه فناوری در دنیا شتاب زیادی گرفته است و اگر نتوانیم با این توسعه همراه باشیم از فناوری‌های راهبردی و نوینی که در دنیا در حال شکل گیری است، عقب خواهیم افتاد.

وی گفت: دنیا در حال ترسیم فناوری‌های راهبردی است که پایه‌های تحول در ۲۰ سال آینده خواهد بود؛ از جمله آن‌ها فناوری‌های برتر ژئو، بایو، نانو و فضا است که به ویژه در کشور‌های پیشرفته روی آن‌ها کار و سرمایه‌گذاری‌های عظیمی شده است و در واقع چشم انداز ۲۰۴۰ را برای این موضوع در نظر گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح که یکی از پیشتازان توسعه فناوری و به خصوص فناوری‌های نوین در کشور است خود را موظف می‌دانیم که با تلاش جدی سعی کنیم در عرصه‌های فناوری نوآورانه و آینده ساز عقب نمانیم.

وی گفت: در این راستا بکارگیری ظرفیت‌های ملی و ظرفیت‌های بزرگی از جمله جوانان نخبه و خلاق کشور یکی از ابزار‌های بسیار موثر و موفق توسعه است و برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌توانند ظرفیت‌های کشور را یک جا جمع کنند که باعث هم افزایی و توسعه فناوری و شتاب شود و عملاً بتوانیم زودتر به آن دستاورد‌هایی که مدنظر است، برسیم.

وی با بیان اینکه فناوری ژئو از فناوری‌های برتر دنیا است گفت: خوشبختانه در این نمایشگاه شرکت‌های خوبی حضور داشته و توانمندی‌های بسیار خوبی را ارائه کرده اند. امیدواریم در وزارت دفاع و سازمان جغرافیایی وزارت دفاع بتوانیم از ظرفیت‌های خوب این شرکت‌ها به معنای حداکثری استفاده کنیم.

وی درباره توان دفاعی کشور گفت: توان دفاعی کشور‌های دنیا متاثر از به کارگیری فناوری‌های برتر است. برای مثال در بحث مواد پیشرفته، بایو یا نانو و همچنین بحث ژئو و هایپرسونیک و کوانتوم و بسیاری از فناوری‌های دیگر که هم کاربرد‌های غیرنظامی و هم نظامی دارند یا موضوع هوش مصنوعی که از فناوری‌های رو به جلویی است که در همه عرصه‌ها از جمله در عرصه دفاعی و نظامی استفاده می‌شود و همه دنیا مشغول آن هستند.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار