به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸
دبیرکل عصائب اهل الحق عراق:
«شیخ قیس الخزعلی» ضمن محکومیت جنایات ائتلاف سعودی علیه یمنی‌ها، گفت: مردم یمن در سایه سکوت جامعه جهانی با توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی قتل عام می‌شوند.
کد خبر: ۵۰۱۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳ - 22January 2022

با برادران یمنی اعلام همبستگی می‌کنیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از سومریه نیوز، «شیخ قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش «عصائب اهل الحق» عراق به کشتار یمنی‌ها توسط ائتلاف متجاوز سعودی واکنش نشان داد.

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق در سخنانی در این زمینه تصریح کرد: ما با برادران یمنی خود اعلام همبستگی می‌کنیم. جنایات وحشیانه متجاوزان علیه یمنی‌ها بار دیگر استانداردهای دوگانه جامعه جهانی را نشان داد.

الخزعلی افزود: قربان شدن صدها نفر در بمباران وحشیانه صعده و الحدیده بسیار دردناک است. چنین اقدامی با تمامی ارزش‌های اسلامی و انسانی در تعارض است. خواسته ما از سازمان‌های بین‌المللی این است که به مسئولیت خود در قبال یمنی‌ها عمل کنند. لازم است دولت بغداد نیز مواضع خود در این خصوص را اعلام کند.

پیش از این، «شیخ خالد الملا» رئیس جماعت علمای عراق به جنایات اخیر سعودی علیه یمنی‌ها واکنش نشان داد. وی گفت: مردم یمن در سایه سکوت جامعه جهانی با توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی قتل عام می‌شوند.

شیخ خالد الملا اظهار داشت: سوال ما این است که چرا در طول این سال‌ها همگان در برابر جنایت‌های ائتلاف سعودی علیه برادران یمنی سکوت اختیار کرده‌اند. متجاوزان نتیجه جنایت‌های خود را خواهند دید.

وی در ادامه سخنانش افزود: من تمامی علمای مسلمان را به برگزاری جلسه مشترک در راستای احقاق حق و دفاع از ملت یمن فرا می‌خوانم. این در حالی است که روز گذشته شیخ همام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق حملات خون بار سعودی به ملت یمن را بشدت محکوم کرد.

همام حمودی در ادامه گفت: بار دیگر بر ایستادگی‌مان در کنار ملت مظلوم یمن تاکید می‌کنیم. حمودی ضمن تاکید بر اینکه حمایت بی وقفه از مردم بی دفاع یمن وظیفه‌ای انسانی، عربی و اسلامی است، گفت: نسبت به بی تفاوتی و سکوت جامعه بین الملل نسبت به حملات غیر انسانی سعودی به یمن شگفت زده و مبهوت هستیم.

گفتنی است، جنگنده‌های ائتلاف سعودی زندان مرکزی صعده را بمباران کردند. به دنبال این جنایت وحشیانه بیش از ۷۵ زندانی کشته و بیش از ۱۰۰ تَن دیگر زخمی شدند. وزارت بهداشت یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: شماری از قربانیان حمله مذکور از غیر یمنی‌ها هستند. از سوی دیگر، جنگنده‌های سعودی در حمله به صعده نیز شماری از یمنی‌ها را شهید و زخمی کردند.

انتهای پیام/ 134

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار