به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶
بر اساس آخرین اخبار؛
منابع رسانه‌ای اعلام کردند که شمار قربانیان کشتار فجیع ائتلاف متجاوز سعودی در «صعده» به ۸۰ نفر افزایش یافته است.
کد خبر: ۵۰۱۸۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹ - 22January 2022

شمار قربانیان کشتار فجیع ائتلاف سعودی در «صعده» به ۸۰ نفر رسیدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المسیره، شمار قربانیان کشتار فجیع ائتلاف سعودی در صعده به ۸۰ نفر افزایش یافته است. گفته می‌شود که در جریان حمله روز گذشته ائتلاف سعودی به زندان مرکزی صعده بیش از ۱۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

تجاوز نظامی روز گذشته ائتلاف سعودی با نقش فعال امارات به زندان مرکزی صعده موجی از محکومیت‌ها را به دنبال داشت. در همین راستا، شورای عالی سیاسی یمن بیانیه تندی را علیه ائتلاف سعودی صادر کرد.

این شورا در بیانیه خود جنایات اخیر سعودی در الحدیده و صعده را به شدت محکوم کرد. در بیانیه شورای عالی سیاسی یمن آمده است: جنایات سعودی در «صعده» و «الحدیده» بدون مجازات باقی نمی‌ماند. در بیانیه مذکور همچنین عنوان شده است: عربستان و امارات ابزار‌های کثیف آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین خطاب به عربستان و امارات گفته است: شما ترسوتر و بزدل‌تر از آن چیزی هستید که بتوانید در میادین نبرد با نیرو‌های یمنی به مواجهه بپردازید. شما تنها جنایتکارانی هستید که مرتکب قتل می‌شوید. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پاسخ محکمی به شما خواهند داد.

پر واضح است که سلسله جنایات جنون آمیز ائتلاف متجاوز سعودی علیه غیرنظامیان در یمن و به ویژه آخرین جنایت آن‌ها یعنی بمباران زندان مرکزی صعده و به خاک و خون کشیدن صد‌ها یمنی نشأت گرفته از خشم و عصبانیت آن‌ها از حملاتی است که قلب امارات را به لرزه درآورد.

تشدید جنایات ائتلاف متجاوز سعودی علیه غیرنظامیان در یمن خود به تنهایی یکی از مهمترین عواملی است که نشان می‌دهد عملیات «طوفان یمن» در قلب ابوظبی تا چه اندازه موفقیت آمیز بوده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار