به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به خسارت‌های مالی این رژیم گفت که ارتش تل‌آویو موشک‌های ۲۰۰ دلاری «کتائب القسام» را با موشک‌های ۱۰۰ هزار دلاری رهگیری می‌کند.
کد خبر: ۵۰۳۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷ - 28January 2022

بنت: موشک ۲۰۰ دلاری قسام را با موشک ۱۰۰ هزار دلاری رهگیری می‌کنیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای که روزنامه‌های عبری‌زبان «هاآرتص»، «یدیعوت آحارانوت»، «اسرائیل هیوم» و «معاریو» هر یک گوشه‌ای از آن را منتشر کردند، به مسائل مختلفی از جمله ایران پرداخت.

بنابر گزارش امروز (جمعه) شبکه «الجزیره» به نقل از هاآرتص، نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ابتدا به مسئله شکل‌گیری کشور فلسطین پرداخت و اظهار داشت: «تا زمانی که من رئیس کابینه هستم، توافق اسلو اجرایی نخواهد شد.»

بنت اضافه کرد: «من از احزاب راست‌گرا هستم و مواضعم تغییر نکرده است. همچنان با برپایی کشور فلسطین مخالف هستم و از اسرائیل دفاع می‌کنم.»

وی افزود: «اجازه مذاکرات سیاسی در راستای [تشکیل] کشور فلسطین را نخواهم داد و آماده دیدار با سران تشکیلات خودگردان فلسطین نیستم.»

پایگاه خبری «عرب۴۸» با پوشش بخش دیگری از مصاحبه بنت گزارش داد که او در بخشی از مصاحبه‌های خود به کشور ایران پرداخته و گفته: «مسئله ایران بسیار گسترده‌تر از موضوع هسته‌ای است.»

وی در ادامه با ادعای بزرگ بودن رژیم صهیونیستی اضافه کرد که از ده‌ها سال پیش تاکنون جنگ سردی میان تل‌آویو و تهران در جریان است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد که مخالف شکل‌گیری کشور فلسطین است و با مقامات آن‌ها دیدار نمی‌کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بدون اشاره به اقدامات این رژیم در منطقه و با اتهام‌زنی به ایران این کشور را «کانون مشکلات منطقه» خواند و مدعی شد که این کشور همانند اختاپوسی دور فلسطین اشغالی را فراگرفته و به آن‌ها ضربه می‌زند و تل‌آویو پیشتر خود را با درگیری با بازو‌های این اختاپوس مشغول کرد که این اشتباه بود و بایست اکنون با خود اختاپوس جنگید.

بنت در بخش دیگری از اظهاراتش با تکرار این ادعا که ایران در تلاش برای دست‌یابی به بمب هسته‌ای است، مدعی شد که قصد دارد جلوی ایران را بگیرد. او همچنین افزود: «چه معامله‌ای صورت گیرد (اشاره به مذاکرات در وین) یا نگیرد، ما در حال ساخت یک راهبرد برای برخورد با ایران هستیم.»

پایگاه خبری «هدهد» نیز به نقل از روزنامه «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تصریح کرده است: «رئیس‌جمهور بایدن دوست واقعی من است. زمانی که درباره ایران پرسید به او گفتم که اگر توافقی امضاء کند، اسرائیل به آن پایبند نخواهد بود»

بنت می‌گوید که ایران مانند اختاپوسی اطرافشان را فراگرفته است و باید با خود اختاپوس جنگید نه با بازو‌های آن

طبق این گزارش، روزنامه «هاآرتص» نیز بخش دیگری از مصاحبه را پوشش داده است که در آن بنت مدعی شده است: «خاورمیانه امروز، خاورمیانه‌ای بدون ژاندارم است. این یعنی اسرائیل باید تلاش کند تا اساس هدایت‌کننده و ثبات منطقه باشد.»

روزنامه «معاریو» نیز بخش دیگری از این مصاحبه را پوشش داد و نوشت که بنت اظهار داشته: «ما برای توسعه موشک‌ها، لیزرها، توانمندی‌های سایبری و... سرمایه‌گذاری می‌کنیم. ما دشمنان خود را دنبال خواهیم کرد و شکافی ایجاد می‌کنیم که جنگ به دور باشد. به محض اینکه در برابر موشک ها، محافظت لیزری فراگیر داشته باشیم، این باعث حذف سامانه‌های موشکی اطرافمان خواهد شد. امروز، موشک‌های قسام با ۲۰۰ دلار شلیک می‌شود و ما با موشکی که ارزش آن ۱۰۰ هزار دلار است، آن را رهگیری می‌کنیم. ایده لیزر معادله را تغییر خواهد داد.»

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار