به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
نماینده مردم در مجلس:
کریمی گفت: ایران در مذاکرات وین توافق موقت را نمی‌پذیرد و حتماً باید از طرف مقابل تضامین لازم گرفته شود.
کد خبر: ۵۰۳۰۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶ - 28January 2022

غربی‌ها باید تضمین دهند

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «علی‌اکبر کریمی» نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره روند مذاکرات وین، اظهار داشت: مهم‌ترین نکته‌ای که در مذاکرات باید مورد توجه قرار گیرد، آن است که ما باید از تجارب گذشته عبرت بگیریم.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در گذشته وجود داشت و باید از آن درس بگیریم، آن است که غربی‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند و خلف وعده‌های زیادی داشتند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در عین حال نیاز است که هر توافقی که انجام می‌شود، قطعی و با ضمانت‌های کافی باشد و حتماً باید راستی آزمایی لازم انجام شود.

کریمی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید مرعوب فضای رسانه‌ای و حاشیه‌سازی‌هایی که حول و حوش مذاکرات انجام می‌شود، قرار گیریم و باید در مذاکرات حقوق ملت ایران را مورد توجه قرار دهیم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در عین حال که عزم و اراده جدی خود را برای حصول توافق در این مذاکرات به دنیا اعلام می‌کنیم، اما باید برای رسیدن به توافقی که دربرگیرنده منافع ملی مان باشد، جدیت و قاطعیت لازم را داشته باشیم و حتماً لازم است ضمانت‌های کافی را هم از طرف مقابل بگیریم تا آنان تعهدات خود را اجرایی کنند.

کریمی با بیان اینکه توافقی که جنبه گذرا و موقتی داشته باشد به نفع ما نیست و آن را نمی‌پذیریم، گفت: در گذشته طرف غربی به توافق‌های دائمی پایبند نبود و ما هم از آن توافقات نتیجه‌ای نگرفتیم؛ بنابراین اگر توافق با غربی‌ها موقت باشد، قطعاً سودی برای ما ندارد.

وی اظهار داشت: باید توافق در مذاکرات وین شفاف، روشن و با تضمین کافی باشد تا بتواند منافع ملی ما را حاصل کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار