به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۴
امیر سیاری خبر داد:
فرمانده نیروی دریایی ارتش از تجهیز این نیرو به یگان‌ها و تجهیزات جدید شامل ناو موشک‌انداز، ناوشکن جدید و یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی در سال ۹۴ و ۹۵ خبر داد.
کد خبر: ۵۱۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱ - 12August 2015

نیروی دریایی ارتش به ناوهای موشک انداز جدید مجهز می‌شود

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر سرتیپ «حبیبالله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اخیرا با حضور در محل صنایع الکترونیک شیراز از توانمندیها و دستاوردهای جدید بخشهای مختلف این سازمان شامل محصولات راداری و سوناری، تجهیزات رزمی آبی اعم از زیر آب، سطح آب و ساحل بازدید کرده است.

وی طی سخنانی در این خصوص گفته است: این تجهیزات درون ناوهای موشک انداز، ناوشکنها، ناوهای پشتیبانی، زیر دریاییها و وسایل و تجهیزات پروازی کاربرد دارد.

فرمانده نداجا از تجهیز این نیرو به یگانها و تجهیزات جدید شامل ناو موشک انداز، ناوشکن جدید و یگانهای شناور سطحی و زیرسطحی در سال 94 و 95 خبر داد و گفت: این اقدام مهم که نشانگر خودکفایی جمهوری اسلامی ایران در تامین تجهیزات دفاعی دریایی است، قطعا جهانیان را بار دیگر متعجب خواهد کرد.

وی توانمندی و تخصص متخصصان صنایع الکترونیک شیراز را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: پیشرفت های این صنعت در شیراز با رشدی جهشی پیش می رود.

امیر سیاری، صنایع الکترونیک شیراز را یکی از مهمترین و اثرگذارترین منابع تامین تجهیزات نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در دریای آزاد دانست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به پهلو گیری سیو پنجمین ناوگروه نیروی دریایی بعد از 50 روز ماموریت در خلیج عدن اشاره کرد و افزود: این ناوگروه که در بندر صلاله عمان پهلو گرفته است بعد از 3 روز، بار دیگر ماموریت 50 روزه خود را در خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها