به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲
سردار دهقان:
وزیر دفاع گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مظلوم، زمینه ادامه فعالیت‌ها علیه تروریسم را فراهم می‌کند و ما مصرانه به حمایت از مقاومت و تمام کشورهای تحت سیطره ظلم و تبعیض ادامه خواهیم داد.
کد خبر: ۵۲۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳ - 30August 2015

مصرانه به حمایت از مقاومت و تمام کشورهای تحت سیطره ظلم ادامه می‌دهیم/ راه‌اندازی جنگ نفتی توسط آمریکا و عربستان

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم صبحگاه ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی با گرامیداشت این هفته (دولت) و نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: این شهیدان بزرگوار با ایمان، اعتقاد، پیوند با ملت و رهبری و انگیزه خالص برای خدمتگزاری به اسلام و مردم، نامی ماندگار و جاودان در عرصه عمومی کشور و دنیا به جا گذاشتند و ما باید با اسوه و الگو قرار دادن آنها، هر روز بر عزت و عظمت اسلام، مسلمین و ملت عظیم و شریفمان بیفزاییم و قلههای افتخار را بیش از پیش فتح کنیم.

سردار دهقان افزود: امروز ملت ما در عرصه جهانی به جایگاهی دست یافته است که قدرتهای بزرگ به علت عظمت، ایستادگی، مقاومت و یکپارچگی در مقابلش سر تسلیم فرود آوردهاند و با وجود غرور و تکبر فراوان نظام استکباری، متواضعانه بر پای میز مذاکره نشستند و حقوق ملت ایران را تمکین کردند.

وزیر دفاع با اشاره به نامگذاری سال 94  بهعنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی و شرایط حاکم در داخل و محیط پیرامونی کشور تصریح کرد: ما امسال در کشور شرایط سختی را تجربه میکنیم؛ زیرا نظام سلطه در سلسله اقدامات و توطئههایی که علیه انقلاب اسلامی انجام داده است، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا سختترین شرایط را بر کشور ما تحمیل کند؛ گرچه ملت همیشه در صحنه ایران در نهایت طرف پیروز هر نبردی خواهد بود.

سردار دهقان گفت: اخیرا آمریکا با میدانداری عربستان جنگ نفتی را به راه انداخته است و باعث شده درآمدهای نفتی به شدت کاهش یافته و به 40 دلار یا کمتر برسد و در عین حال دستیابی به سرمایه و دانش را از خارج مرزها به شدت محدود کردهاند. البته ملت ایران تمامی محدودیتها را به فرصت و آنها را تبدیل به اقتدار و توسعه کرده و هیچگاه آنان قادر نخواهند بود ملت ایران را از مسیر عزت و استقلال خود دور کنند.

وزیر دفاع افزود: امروز در محیط پیرامونی جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و اسرائیل با علم کردن و حمایت، پشتیبانی، آموزش و پوشش تبلیغاتی از تروریستهای اجارهای درصدد برقراری  تسلط بر کشورهای اسلامی  و تحقیر آنها هستند.

سردار دهقان گفت: برخی کشورها بهصورت ناباورانه، غیرانسانی و ددمنشانه دست به کشتار کودکان، زنان، جوانان و نسلکشی و از بین بردن همه زیرساختهای اقتصادی دیگر کشورها زده و در این میان تنها حامی این ملتهای مظلوم ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران  است.

وزیر دفاع افزود: حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مظلوم، زمینه ادامه فعالیتها علیه تروریسم را فراهم میکند و ما مصرانه به حمایت از مقاومت و تمام کشورهای تحت سیطره ظلم و تبعیض ادامه خواهیم داد.

سردار دهقان با بیان اینکه اتهام ساختگی حرکت به سمت تسلیحات هستهای را پشت سر گذاشتهایم، تصریح کرد: آنچه که در «برجام» انجام شد، علاوه بر رعایت خطوط قرمزی که از سوی رهبری عظیمالشأن ترسیم شده بود حفظ تمامی زیرساختها و توانمندیها و فناوریهای صلحآمیز هستهای و فراهم شدن زمینه توسعه بیش از پیش تحقیق و پژوهش در این حوزه است.

وزیر دفاع گفت: آنچه در این توافق حاصل شد دستاورد عظیمی بود که نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت ایران تحت رهبری مقام معظم رهبری و مجاهدت فرزندان ملت ایران در عرصه  نبرد دیپلماتیک بود.

سردار دهقان خاطرنشان کرد: ملت ایران برای تأمین امنیت خود نیازی به مجوز از مقامی ندارد و آنچه لازم میداند برای توسعه اقتدار خود با عزم و ارادهای قاطع  با قدرت دنبال میکند.

وی  افزود: امروز  نیروهای مسلح، دانشمندان و متخصصان زبده کشور در صنایع دفاعی با دارا بودن  زیرساختهای پژوهشی و صنعتی قادرند نیازهایمان را با وجود تهدیدات مستمر با طراحی، تولید بومی در داخل تامین و در اختیار نیروهای مسلح قرار دهند.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه دانش و فناوری بومی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد دستیابی به اقلام و فناوریهای برترساز، مسیر شکوفایی را طی میکند، گفت: ما در هیچ شرایطی به فرد یا کشوری اجازه نمیدهیم به ما بگوید چه کنیم، چه بسازیم و چه چیزی را آزمایش کنیم، چه رزمایشی را برگزار کنیم، معیار تعیینکننده این مسیر اراده و عزم ملت ایران است.

سردار دهقان افزود: راهبرد دولت یازدهم افزایش تعامل حداکثری با نیروهای مسلح برای تقویت توان دفاعی و بازدارندگی کشور و فعالسازی ظرفیتهای خالی نیروهای مسلح در زمینه توسعه ملی است و دولت در راستای همین راهبرد با وجود محدودیتها، در دو سال گذشته بیشترین حمایت را از نیروهای مسلح انجام داده است.

وزیر دفاع در پایان گفت: نیروهای مسلح بعد از جنگ تحمیلی با بهکارگیری ظرفیتهای خود در امر سازندگی کشور نمونه و الگوی عملی موفقی از اقتصاد مقاومتی را به نمایش گذاشتند و در این ارتباط  لازم است سیاستهای اقتصاد مقاومتی را با همه وجود دنبال و بهطور صددرصدی عملیاتی و اجرا کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار