به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
مسئول معاونت فرهنگی و هنری سپاه بوشهر:
«عالی‌زاده» با بیان اینکه سرود، جامعه را تشویق و ترغیب به اتحاد و دفاع از هویت تاریخی و مرزهای جغرافیایی می‌کند، گفت: سرود و موسیقی در ایران نقش ویژه‌ای در تحولات سیاسی و اجتماعی داشته است.
کد خبر: ۵۲۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۴ - 12May 2022

سرود و موسیقی در ایران نقش ویژه‌ای در تحولات سیاسی و اجتماعی داشته استبه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر،  آئین اختتامیه مرحله استانی اولین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر با حضور جمعی از مسئولین در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد.

سرگرد «مهدی عالی زاده» مسئول معاونت فرهنگی و هنری سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر امروز، در این آئین با اشاره به اینکه مردم ایران خصوصاً جنوبی‌ها طبع هنری و شعری بسیار بالایی دارند، اظهار داشت: سرود نوعی از موسیقی دلگرم کننده و انگیزشی است که به عنوان عامل مهم در شکل‌گیری هویت اجتماعی و فرهنگی جامعه دارای کارکردهای مختلف سیاسی و فرهنگی است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کارکرد سرود در زمان ناملایمات و جنگ برجسته‌تر می‌شود،گفت: سرود در ناخودآگاه جامعه ریشه دارد و بر عواطف میهنی و هویتی جامعه تأثیر و نفوذ دارد.

عالی زاده با بیان اینکه سرود، جامعه را تشویق و ترغیب به اتحاد و دفاع از هویت تاریخی و مرزهای جغرافیایی می‌کند، خاطرنشان کرد: سرود و موسیقی در ایران نقش ویژه‌ای در تحولات سیاسی و اجتماعی داشته است.

مسئول معاونت فرهنگی و هنری سپاه استان بوشهر افزود: برای شروع جشنواره و هماهنگی بهتر و تعامل سازنده با گروه‌ها ارتباط ویژه‌ای برقرار و تبلیغات ویژه‌ای در فضای حقیقی و مجازی صورت گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گروه‌هایی که آمادگی و توان لازم برای اجرای زنده را داشتند به میدان مسابقه آمدند، یادآور شد: این اولین جشنواره سرود در سطح کشور بود که علاوه بر نظر کارشناسان، آرای مردمی نیز در انتخاب گروه سرود دخیل بود.

مسئول معاونت فرهنگی و هنری سپاه امام صادق علیه السلام با بیان اینکه ۱۱۵ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید، تصریح کرد: از این آثار ۴۰ گروه ثبت نامی، ۹ ایده ساخت نماهنگ و پنج آکاپلا بوده است.

سرگرد عالی زاده با اشاره به اینکه در این کنگره ۷۰۰ نفر به طور مستقیم درگیر بودند، ادامه داد: ۲۲ گروه منتخب به مرحله حضوری راه پیدا کردند و ۱۸ گروه موفق شدند از مرحله بازبینی عبور کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها