به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
توسط مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول صورت گرفت؛
سرهنگ «جولایی» گفت: مقاومت و پایداری الگوی پیشرفته‌ای است که انقلاب اسلامی را حفظ کرده و تداوم داده است و امروز نیز به‌عنوان سرمشق خیلی از کشور‌های دنیا شناخته می‌شود.
کد خبر: ۵۲۲۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲ - 14May 2022

مقاومت و پایداری مردم ایران سرمشق خیلی از کشورهای دنیا شده استسرهنگ «بهزاد جولایی» مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول، امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در اهواز، به تشریح برنامه‌های چهارم خرداد مصادف با «روز مقاومت و پایداری - روز دزفول» پرداخت و اظهار داشت: مقاومت و پایداری الگوی پیشرفته‌ای است که انقلاب اسلامی را حفظ کرده و تداوم داده است و امروز نیز به‌عنوان سرمشق خیلی از کشور‌های دنیا شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه تفکر نسل‌های آینده نتیجه عملکرد ماست، افزود: امروز وظیفه همه ما این است که فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را با اجرای برنامه‌ها و استفاده از امکانات و ظرفیت‌ها، به نسل‌های جدید و آینده منتقل کنیم.

جولایی تصریح کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و تمام ادارات دزفول باید به سهم خود، با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها، رشادت‌ها و افتخارات این شهرستان در دوران دفاع مقدس را شناسایی، ثبت و به تمام نسل‌ها منتقل کنند؛ چون اگر ما نتوانیم این تغذیه فکری را به آن‌ها انتقال دهیم، رسانه‌های معاند هر آن‌چه در ذهن پلید خود دارند را به افکار عمومی ما انتقال می‌دهند.

دبیر ستاد گرامی‌داشت چهارم خرداد با بیان اینکه برنامه‌های گرامی‌داشت چهارم خرداد محصول خردجمعی تمام مدیران و دستگاه‌هاست، افزود: سال گذشته برنامه‌های بسیار خوبی در فضای مجازی و حقیقی برگزار شد؛ بنابراین امیدوار هستیم امسال نیز با اجرای برنامه‌های مختلف، فرهنگ دفاع مقدس، مقاومت و پایداری مردم دزفول را معرفی و به نسل‌های بعد منتقل کنیم و الگوی خوبی برای کشور‌های حوزه مقاومت باشیم.

سرهنگ «جولایی» به تشریح برخی برنامه‌های گرامی‌داشت چهارم خرداد پرداخت و یادآور شد: در اولین ویژه‌برنامه نمایشگاه دستاورد‌های دزفول را با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های تولیدی، در حسینیه «ثارالله» برپا کردیم تا جوانان و مردم با دستاورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی در این شهر آشنا شوند.

وی، غبارروبی مزار شهدا و قرائت دعای کمیل در ۲۹ اردیبهشت را یکی از برنامه‌های گرامیداشت چهارم خرداد در دزفول برشمرد و ادامه داد: در سی‌ام اردیبهشت نیز برنامه گرامیداشت شهدای ارتش و تیپ ۲۹۲ زرهی در محل این تیپ برگزار می‌شود.

دبیر ستاد گرامی‌داشت چهارم خرداد با بیان اینکه ۳۱ اردیبهشت به اجرای برنامه‌های تبیین نقش و جایگاه بانوان در دوران دفاع مقدس اختصاص دارد، اضافه کرد: یکم خرداد مسابقات چهارجانبه زورخانه‌ای و حرکات نمایشی توسط اداره ورزش و جوانان دزفول برگزار می‌شود؛ ضمن این‌که دوم خرداد نیز برنامه‌هایی در پایگاه چهارم شکاری برگزار خواهد شد.

سرهنگ «جولایی» با اشاره به پخش تلویزیونی برنامه‌های گرامی‌داشت چهارم خرداد، گفت: برنامه اصلی گرامی‌داشت چهارم خرداد به همت سپاه ناحیه دزفول، رأس ساعت ۱۸ در حسینیه ثارالله برگزار می‌شود.

وی خواستار مشارکت گسترده رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی برای پوشش برنامه‌های گرامی‌داشت چهارم خرداد شد و تاکید کرد: هدف اصلی تمام این برنامه‌ها، ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و شناساندن افتخارات و حماسه آفرینی‌های دزفول به نسل جدید است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار