به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱
استاندار فارس در حاشیه بازدید از موزه ملی ‌انقلاب اسلامی و دفاع مقدس:
«ایمانیه» گفت: اهمیت حفظ و نشر گفتمان فرهنگ دفاع مقدس با احداث و توسعه مرکز فرهنگی و موزه‌ دفاع مقدس محقق می‌شود که خود نوعی از جهاد تبیین است.
کد خبر: ۵۲۲۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶ - 16May 2022

بهترین روش جهاد تبیین، احداث و توسعه مرکز فرهنگی و موزه‌ دفاع مقدس استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از فارس، «محمدهادی ایمانیه»، استاندار فارس ظهر امروز در حاشیه بازدید مسوولان ارشد این استان از موزه ملی ‌انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران اظهار داشت: یکی از روش‌های مهم و شاید بهترین روش برای جهاد تبیین احداث و توسعه موزه‌های دفاع مقدس است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه احداث موزه دفاع مقدس تهران کار بسیار ارزشمند و با مطالعه‌ای است افزود: کاملا مشخص است که طراحی موزه دفاع مقدس تهران با حضور یا نظارت کسانی صورت گرفته که خود دستی بر آتش داشته و از نزدیک به عمق حماسه دفاع مقدس و قبل و بعد از آن اشراف داشته‌ و توانسته‌اند با زیبایی و سلیقه آن را به تصویر بکشند.

ایمانیه خاطرنشان کرد: شهرداران کلان‌شهرها نیر باید به سهم خود بکوشند تا جهاد تبیین به بهترین شکل خود صورت بگیرد. تا نسل جوان که اندکی از نظر فضای زمانی و ذهنی جدا از دفاع مقدس شده با این فرهنگ بیشتر آشنا شود. موزه‌های دفاع مقدس می‌توانند حلقه اتصال میان آن دوران با امروز و انتقال‌دهنده پیام دفاع مقدس به نسل کنونی باشند و هرچه این کار با ظرافت انجام بگیرد تاثیرگذارتر خواهد بود.

وی گفت: این موزه‌های دفاع مقدس نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و سایر مفاهیم دفاع مقدس دارند و بهترین روش جهاد ساخت و توسعه این موزه‌ها است.

ایمانیه در خصوص وضعیت موزه دفاع مقدس استان فارس نیز گفت: برای احداث این موزه زحمات زیادی در ادوار مختلف کشیده شده و جلسات منظمی با حضور مدیران استان و شیراز برای پیگیری امورات آن برگزار شده است. اثرگذاری موزه دفاع مقدس قابل توصیف نیست و با همت مدیران استان و شهرستان و  شهردار شیراز و سردار کوشکی در اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس به اهدافمان خواهیم رسید.

در این بازدید سردار سعید کوشکی جهرمی رییس اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، سید احسان اصنافی شهردار شیراز، محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم جهرم و خفر، رحیم زارع نماینده آباده، حسین حسین‌زاده نماینده مردم لار، خنج، گراش و اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی و سید موید محسن‌نژاد مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار