به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱
امام جمعه یزد در دیدار با فرمانده جدید سپاه الغدیر:
آیت‌الله ناصری گفت: کادرسازی برای آینده باید اولویت سپاه باشد و برای تحقق این مهم باید از هم اکنون نیرو‌های خلاق، متدین، مسئولیت‌پذیر و ایده‌پرداز تربیت شوند.
کد خبر: ۵۲۳۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱ - 18May 2022

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در یزد در دیدار با فرمانده جدید سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به خاطراتی از زمان شکل گیری سپاه در استان یزد اظهار داشت: با اقداماتی که در سپاه یزد انجام شد، بسیار قوی در جبهه‌ها حاضر شدیم و هم در زمینه نظامی و هم تدارکاتی جایگاه موثری داشتیم.

وی با اشاره به اقدامات ابتکاری که توسط سپاه یزد در دوران دفاع مقدس انجام شد، افزود: نیرو‌های سپاهی و بسیجی یزد نیرو‌هایی همراه، همدل، متدین، دلسوز و شجاع بودند و این روحیه اکنون نیز با وجود تفاوت‌های بسیار در شرایط امروز و دیروز، بر نیرو‌های سپاهی و بسیجی یزد حاکم است.

ناصری عنوان کرد: آن زمان به رزمندگان یزدی می‌گفتم که این تفنگ همیشه در دست ما نیست و بعد از جنگ باید قلم به دست بگیرید و در سنگر علمی با دشمن مقابله کنید و اکنون بسیاری از رزمندگان آن دوران به افرادی نخبه و فرهیخته تبدیل شده اند.

امام جمعه یزد بیان کرد: به پاسداری نباید به عنوان یک شغل نگاه شود بلکه باید به عنوان یک وظیفه به آن نگاه کرد به همین دلیل نیرو‌های سپاهی باید از بین افرادی متدین، ولایتمدار و مسئولیت پذیر انتخاب شوند.
وی با تاکید بر اینکه باید برای آینده سپاه نیز کادرسازی شود، افزود: باید افرادی که از نظر علمی، فنی و اعتقادی مفید هستند برای پاسداری از انقلاب اسلامی تربیت شوند.

ناصری با اشاره به اینکه سپاه در همه صحنه‌ها نیازمند ابتکار است، عنوان کرد: باید در تربیت نیرو‌ها و کادرسازی برای آینده، بحث خلاقیت، تفکر و تعقل مدنظر باشد تا در آینده نیرو‌هایی خلاق و ایده پرداز در این مجموعه داشته باشیم.

فرامین هشتگانه رهبری سرلوحه برنامه هایم در سپاه یزد است

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های امام جمعه یزد از برنامه‌های سپاه الغدیر و تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: امیدوارم بتوانم در مسئولیت جدید اهداف مدنظر سپاه پاسداران و فرمانده کل قوا، حضرت آیت الله خامنه‌ای را محقق کنم.
سردار حسین زارع کمالی یادآور شد: حضرت آقا در جمع سپاهیان فرامین هشت گانه‌ای برای نیرو‌های سپاه تعیین کردند که تقویت بنیه دفاعی نظام، مقابله با اهداف دشمن در جنگ ترکیبی، مردمی بودن، کادرسازی کردن و ... از جمله این فرامین بود.

زارع کمالی بیان کرد: امیدواریم هم نیاز استان را بتوانیم پاسخ بگوییم هم به رهنمود‌های رهبری جامعه عمل بپوشانیم و در این مسیر نیازمند راهنمایی‌های نماینده، ولی فقیه در استان هستیم.

وی ادامه داد: سپاه هر کجا که اهداف انقلاب و نیاز استان حکم کند، با تمام قوا و تجهیزات در میدان آماده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار