به روز شده در: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
امام جمعه زنجان:
آیت‌الله «خاتمی» گفت: دشمن از جمعیت جوان ایران هراس دارد و جریان‌سازی‌ها و جنگ نرمی‌ که در پیش گرفته از عوامل کاهش تمایل برای فرزندپروری است.
کد خبر: ۵۲۳۶۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲ - 20May 2022

به گزارش دفاع‌پرس در زنجان، آیت‌الله علی خاتمی امام جمعه زنجان امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه از سال ۹۲ آژیر خطر در حوزه جمعیت به صدا درآمده، اظهار داشت: جمعیت ایران به سمت کهنسالی می‌رود و روز به روز این مسئله نگران کننده‌تر می‌شود و مسئله جمعیت از مسائل مهم کشور است.

امام جمعه زنجان افزود: امروزه خانواده‌ها به سمت تک فرزندی می‌روند و آمار فرزندان ناخواسته و سقط جنین رو به افزایش است در حالی‌که باید تجدیدنظر شده و اقداماتی شود که خانواده‌ها به سمت داشتن فرزند بیشتر تشویق شوند.

وی با اشاره به پیامدهای کاهش جمعیت جوان، تصریح کرد: کمبود نیروی کار از مشکلات مهم افزایش جمعیت کهنسال یک جامعه است که این موضوع مشکلات دیگری نیز به دنبال دارد. از دیگر مشکلات این مسئله تضعیف قدرت دفاعی کشور است؛ چرا که قدرت دفاعی یک کشور بستگی به نیروی جوان آن دارد.

خاتمی متذکر شد: دشمن از جمعیت جوان ایران هراس دارد و جریان‌سازی‌ها و جنگ نرمی‌ که در پیش گرفته از عوامل کاهش تمایل برای فرزندپروری است. برای جهان بهترین چیز این است که ایران کشوری باشد با جمعیت کهنسال و دشمن برای این برنامه‌ریزی و هزینه می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد: کاهش زاد و ولد و کمبود جمعیت جوان از مشکلاتی است که باید به طور جدی برای آن خردورزی شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها