به روز شده در: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
دریادار سیاری:
معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه متناسب با فناوری روز توان پهپادی خود را ارتقا می‌دهیم، گفت: امروز توانمندی پهپادی ما به جایی رسیده که می‌توانیم نیاز خودمان را برطرف و نیاز‌های سایرین را نیز تأمین کنیم.
کد خبر: ۵۲۴۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴ - 23May 2022

متناسب با فناوری روز توان پهپادی خود را ارتقا می‌دهیم/می توانیم در حوزه پهپاد نیاز‌های سایرین را نیز تامین کنیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس به نقل از روابط عمومی آجا، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران شب گذشته (یکشنبه) در برنامه صف اول درباره آخرین وضعیت نیرو‌های چهارگانه ارتش اظهار داشت: نیرو‌های چهارگانه ارتش در آمادگی کامل به سر می‌برند و آمادگی خود را به سطحی رساندند که هر تهدیدی متوجه کشور باشد، بتواند به خوبی و با آمادگی کامل به آن پاسخ دهند.

وی با اشاره به بحران اوکراین ادامه داد: همه تحولات و موضوعات در سطح جهانی را رصد و اخبار را پیگیری می‌کنیم، بر همه این اتفاقات اشراف داریم، آن‌ها را رصد و موضوع را دنبال و خود را برای مقابله با جنگ ترکیبی آماده می‌کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تاکید کرد: همه تهدیدات از قبیل سایبری و تهدیداتی که در آینده وجود دارد، رصد می‌شود و آمادگی ما متناسب با این تهدیدات است. اولویت در ارتش این است که خودش را متناسب با تهدیداتی که در آینده می‌تواند وجود داشته باشد، آماده کند تا بتواند به خوبی پاسخگوی این تهدیدات باشد و متناسب با این نیاز است که نیروی انسانی کارآمد، تجهیزات به‌روز و کارآمد و همچنین توجه به فناوری‌های نو را تولید و ارتقای توانمندی را دستور کار خود قرار داده است تا بتواند در مقابل تهدیدات نوپدید توان بازدارندگی داشته باشد.

دریادار سیاری تأکید کرد: امروز نمی‌توان با تجهیزات قدیمی با تهدیدات جدید مقابله کرد، اما می‌توان از تجربیات و دانش‌های گذشته برای ارتقای توانمندی و بازدارندگی استفاده کرد.

وی ادامه داد: حفظ تمامیت ارضی کشور با ارتش است و نیرو‌های چهارگانه ارتش از جمله نیروی زمینی، دریایی، هوایی و نیروی پدافند هوایی در اقصی نقاط کشور استقرار دارند و با قدرت در مقابل هرگونه تهدید ایستادگی می‌کنند؛ البته حفظ تمامیت ارضی کشور اولویت ارتش است، اما در عرصه‌های دیگر که نیاز باشد، ارتش وارد عرصه می‌شود و با هرگونه تهدید مقابله می‌کند و اجازه ورود عناصر بیگانه را به داخل کشور نداده و در این عرصه نیز سرافراز بوده است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به توانمندی ارتش در حوزه پهپادی گفت: انواع پهپاد‌ها از جمله کمان ۲۲ و کمان ۱۲، مهاجر، آرش، ابابیل و سایر پهپاد‌ها تولید شده و در نیروی زمینی، هوایی، دریایی و همچنین نیروی پدافند هوایی قرار دارد و این پهپادها توان انجام رزم هوایی و عملیات‌های شناسایی را دارند که تعدادی از آن‌ها در رژه ۲۹ فروردین به نمایش گذاشته می‌شوند.

دریادار سیاری پیشرفت ارتش در حوزه پهپادی را سریع و مناسب دانست و گفت: توانمندی امروز پهپاد ما به جایی رسید که می‌توانیم نیازمندی‌های هر کشوری که از ما پهپاد بخواهد را تأمین کنیم؛ این نشان‌دهنده یک جهش بسیار بالاست و ما می‌توانیم امروز نیاز خودمان را برطرف کنیم و در صورت لزوم، نیاز‌های سایرین را نیز تأمین کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: ما باید متناسب با فناوری روز توان پهپادی خود را ارتقا دهیم و این اتفاق در حال افتادن است. امروز توان و فناوری نیرو‌های مسلح بسیار بالاست و آنچه امروز شما می‌بینید که در رزمایش‌ها به کار گرفته شده است، تمام آن بر اساس دانش بومی بوده است و قطعاً رزمایش‌ها در امتحان این محصولات نقش بسیار مهمی دارند، به عنوان مثال در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، یگان‌های پهپادی توان و کارآمدی خودشان را به خوبی نشان دادند. عرصه واقعی است که ما توانمندی‌ها و تخصص‌های مختلف و در آن به کار می‌گیریم.

امیر سیاری خاطرنشان کرد: ما باید برای رزم‌های آینده برنامه‌ریزی و آن را تمرین‌ها کنیم، این دلیل نمی‌شود که این تمرینات و توان رزم خودمان را آشکار کنیم ما نباید آنچه تاکتیک و تکنیک برای مقابله با تهدید داریم را در معرض دید دشمن قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم رزم واقعی را نادیده بگیریم ما وقتی می‌گوییم که آمادگی داریم در مقابل هر تهدیدی ایستادگی کنیم، یعنی اینکه در جنگ‌های شناختی دشمنان را شناخته این و آینده تهدیدات را مدنظر قرار داده و بر اساس آن نیروی انسانی مورد نظر را جذب آموزش و همچنین تجهیزات مورد نیاز را تولید و با تمرین، خود را برای مقابله با این تهدید آماده می‌کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به همکاری گسترده ارتش جمهوری اسلامی ایران با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در نیرو‌های مسلح بخش جهاد خودکفایی قرار دارد که نیاز‌ها و پروژه‌های مورد نظر را در عرصه‌های مختلف و متناسب با آن مطالعات را انجام می‌دهند و پروژه‌های تحقیقاتی بسیاری در حال انجام است و متناسب با این پروژه‌ها از جوانان نخبه استفاده و با شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی همکاری می‌کنیم.

دریادار سیاری تصریح کرد: افتخاراتی که امروز به آن‌ها می‌بالیم، نتیجه همکاری ارتش، سپاه، وزارت دفاع، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان است، که باید به این پیشرفت‌های گسترده افتخار کنیم. زیردریایی، ناو و جنگنده‌ها پیشرفته‌ترین علم روز جهان را نیاز دارند که جوانان این مرز و بوم به آن دست یافته‌اند.

وی با اشاره به اقدامات ارتش در حوزه‌های مختلف گفت: ارتش در عرصه‌های مختلف مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی، امداد و نجات و بیماری کرونا حضور مؤثر و افتخارآفرینی داشته که در کرونا ۲۲ شهید داده است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: ارتش خدمت به مردم را افتخار خود می‌داند و ثابت کرد که ارتش فدای ملت است.

دریادار سیاری با اشاره به جایگاه سرباز در نیرو‌های مسلح گفت: جایگاه سرباز در نیرو‌های مسلح ایران بسیار ارتقا پیدا کرده و سربازان در کنار حفظ امنیت کشور تخصصی را فرا گرفته‌اند و می‌توانند بعد از سربازی با تخصصی که فرا گرفته‌اند، می‌توانند مشغول کار شوند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار