به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۰
فتح خرمشهر؛ فتح خون/ سرلشکر باقری در پیامی به جایزه «داستان خرمشهر»:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جایزه «داستان خرمشهر» نوشت: چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر فرا رسیده است، باید با اصالت‌تر و فاخرتر یاد یاران رفته را زنده نگه داریم؛ بی‌شک بار عظیم این اتفاق ملی بر گرده نویسندگان، هنرمندان و ادیبان سرزمینمان است.
کد خبر: ۵۲۴۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹ - 23May 2022

بار عظیم گرامیداشت خرمشهر برگرده نویسندگان و هنرمندان و ادیبان استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس‌، سردار سرتیپ دوم پاسدار «عباس بایرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در آیین اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف «داستان خرمشهر» پیام سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را قرائت کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

دردا و دریغا ز یاران رفته ...

از خاطر تاریخ نخواهد گذشت که چه گذشت بر سرزمین و مردم مظلوم ما. از خاطر تاریخ نخواهد گذشت حسرت و دوری ما از پاره تن‌مان خرمشهر عزیز. وقتی چشم‌ها اشک بود و جگرها سوخته. وقتی تمام دنیا قد برافراشته بودند تا قامتمان را خم کنند و خدای بزرگ بر عزتمان افزود و چنین نخواست.

بدون شک یاران شهیدمان و کودکان و پیران‌مان که به‌ظاهر کنارمان نیستند، از حال اکنون مقتدر ما به خود می‌بالند و شادمانند. حالی که از نصرت الهی و ایثار همان‌ها آنها نشأت گرفته است و بر خود می‌بالیم که اقتدار و عزت سرافرازانه ما از همین شهدای والامقام ماست.

آن روز که خرمشهر در میان اشک و آه و غم از ما جدا شد، روز و شبی را سپری نکردیم جز در اندیشه خون‌خواهی یاران شهیدمان؛ و جز به اشتیاق بازپس‌گیری خرمشهرمان.

بحمدالله وعده خداوند که همانا ظفر بر دشمن دون بود را به چشم خود دیدیم. به گوش خود شنیدیم زمزمه «انا فتحنا لک فتحنا مبینا» را از زبان فوج فوج رزمندگان اسلامی که برای آزادسازی خرمشهر سر از پا نمی‌شناختند.

گویی آسمان و زمین به تحسین‌شان سرود: «نیست در دیباچه یاد تو جز تصویر فتح/ آنچه در پیکار، شیران دلاور دیده‌اند» می‌خواندند.

برای پاسداشت آزادسازی خرمشهر بهانه لازم نیست؛ زیرا این روز بزرگ صرفا آزادسازی یک شهر نیست. این روز نماد غیرت و حمیّت ملی ماست تا همیشه تاریخ.

حال که چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر فرا رسیده است باید که با اصالت‌تر و فاخرتر یادش را و یاد یاران رفته را زنده نگه داریم. بی‌شک بار عظیم این اتفاق ملی بر گرده نویسندگان، هنرمندان و ادیبان سرزمینمان؛ ایران اسلامی عزیز است.

امروز آرمان شهیدان به دست ماست/ چشم امید ظلم‌ستیزان به دست ماست

تدبیر اختصاص یازدهمین دوره جایزه یوسف به نام خرمشهر عزیز امری ضروری و بجا بوده و دستان گرم مجریان، نویسندگان و داوران این رویداد ملی را به گرمی می‌فشارم.

از همه عزیزانی که در احیای این روز بزرگ اهتمام دارند، سپاسگزارم و از خداوند منان می‌خواهم که به ایشان اجری جزیل عنایت فرماید.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار