به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶
وزیر خارجه اردن:
«ایمن الصفدی» در سخنانی در خصوص نحوه شهادت «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی در کرانه باختری، گفت: تمامی شواهد و قرائن نشان می‌دهند که وی به ضرب گلوله نظامی اسرائیلی به قتل رسیده است.
کد خبر: ۵۲۴۸۷۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱ - 25May 2022

«ابو عاقله» با شلیک گلوله نظامیان اسرائیلی به قتل رسیدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از النشره، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن سخنانی را در خصوص نحوه شهادت «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی، مطرح کرد و اظهار داشت: تمامی شواهد و قرائن نشان می‌دهند که وی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به قتل رسیده است.

«ایمن الصفدی» همچنین بر لزوم انجام تحقیقات بین المللی که مجازات قاتل این خبرنگار فلسطینی را تضمین کند، تأکید کرد. گفتنی است؛ «ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی چهارشنبه هفته گذشته هنگام پوشش خبری در پی یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه پناهندگان جنین در کرانه باختری اشغالی توسط نظامیان صهیونیست هدف گلوله مستقیم قرار گرفت و این در حالی بود که وی کلاه و جلیقه‌ای به سر داشت که به وضوح او را به عنوان یک خبرنگار معرفی می‌کرد.

بسیاری از کشورها، نهاد‌ها و سازمان‌های بین المللی در واکنش به قتل ابوعاقله توسط صهیونیست‌ها با محکوم کردن این جنایت، خواستار پاسخگویی رژیم صهیونیستی در قبال این وحشیگری و انجام تحقیقات در این باره شده‌اند.

در همین حال رژیم صهیونیستی تحقیقات درباره جنایت قتل «شیرین ابوعاقله» که به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر در جنین به شهادت رسید را لغو و اعلام کرد که هیچ قصدی برای گشودن پرونده تحقیقات درباره کشته شدن این روزنامه نگار ندارد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار