فتح خرمشهر، فتح خون/ شهردار تهران:

رژیم صهیونیستی پاسخ شهادت صیاد خدایی را حتمی و قهری دریافت می‌کند

زاکانی گفت: کانون سرطانی رژیم صهیونیستی پاسخ شهادت صیاد خدایی را حتمی و قهری دریافت می‌کند.
کد خبر: ۵۲۵۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸ - 28May 2022

رژیم صهیونیستی پاسخ شهادت صیاد خدایی را حتمی و قهری دریافت می‌کند

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «علیرضا زاکانی» شهردار تهران همزمان با نوزدهمین کنگره سرداران و ۳۰۰ شهید محله وصفنارد با حضور در حرم مطهر شهدای گمنام زمزم به ایراد سخنرانی پرداخت.

علیرضا زاکانی در سخنانی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: آنچه که امروز و هر روز فراروی ما قرار دارد این است که بدانیم به عنوان شیعه اهل بیت رسالت‌ها و مسئولیت‌هایی بر گردن ما قرار دارد و باید اهل اقدام و عمل و استقامت در مسیر باشیم.

شهردار پایتخت با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: سه روز پیش سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر بود، روزی که وقتی اتفاق افتاد (خرمشهر آزاد شد) تمام ملت ایران به ویژه رزمندگان در پوست خود نمی‌گنجیدند. بعد از عملیات فتح المبین عملیات بیت المقدس ساماندهی شد که توفیق این عملیات آزادسازی خرمشهر بود.

زاکانی ادامه داد: بعد از آزاد سازی خرمشهر عرصه جنگ تغییر پیدا کرد، اما همان زمان که ما در پوست خود نمی‌گنجیدیم حضرت امام (ره) تذکر دادند که «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و این تذکر برای این بود که ما را غرور نگیرد.

وی بیان کرد: اگر ما بخواهیم تصویری از شهدای خود را در آیات قرآن داشته باشیم در یکی از آیات خداوند بزرگ به اهل ایمان تذکر می‌دهد اهل ایمان اگر شما برگردید از طریق حق و درست، من قوم دیگری را می‌اورم که بین آن‌ها و خدا محبت برقرار است و در میان مومنین فروتن و در میان کافرین سختی دارند و از طعنه هیچ طعنه زنی باکی ندارند.

شهردار تهران با گرامیداشت یاد شهید سرافراز صیاد خدایی افزود: چند روز پیش شهید صیاد خدایی را که از رزمندگان مدافع حرم بود، درب منزل خود و داخل پراید با سادگی تمام با آن شیوه جنایتکارانه به شهادت رساندند که این نشان از اوج خفت و خواری آنان است. این اقدام برای دشمنان ما توانمندی نیست و خفت و خواری محسوب می‌شود.

زاکانی ادامه داد: این اقدام اوج رذالت است و پاسخ آن را کانون سرطانی اسراییل دریافت خواهد کرد. این پاسخ امری قطعی و قهری است، ولی ما باید هشیار باشیم که برای چه قله و هدفی در حال حرکت هستیم.

وی با اشاره به مردمی کردن یارانه‌ها پرداختی از سوی دولت گفت: در این ایامی که این دولت انقلابی قبول مسئولیت برای این اقدام کرد و مسیر اجرای قانون دنبال شد نیاز به دقت داریم.

شهردار تهران افزود: باید دست در دست هم دهیم تا این امکان را که چند نفر در اختیار داشتند (رانت‌های ایجاد شده در مسیر ارز ترجیحی) و شرایط را برای ما سخت می‌کردند در اختیار تمام مردم قرار بگیرد.

زاکانی با اشاره به تحولات بین المللی ادامه داد: عرصه بین المللی در حال تغییر است و امروز موضع چین و تایوان و ... شرایط را به سمتی می‌برد که شرایط جدیدی در جهان حاکم باشد.

وی بیان کرد: اگر ما یاد شهدا را زنده نگه می‌داریم، تمسک از الگو‌هایی می‌گیریم که به عظمت ملت هستند و ما به این قله‌های پر افتخار می‌نگریم و از آن‌ها مدد می‌جوییم به این دلیل است که آن‌ها می‌توانند دستگیری کنند. امیدواریم در این مسیر سخت با تمسک به شهدا شاهد گشایش برای ملت رشید ایرانمان باشیم.

شهردار تهران افزود: امیدوارم هر روز سر بلند‌تر از گذشته مسیر پر افتخار خود را با پیروی از امام عظیم‌الشانمان و رهبر عزیزتر از جانمان به فضل الهی بپیماییم و مقدمات ظهور حضرت را رقم بزنیم.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار