به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
با حضور سرلشکر باقری صورت گرفت؛
توان رزم «پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳» به‌عنوان یکی از پایگاه‌های زیرزمینی پهپادی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای اجرای مأموریت، با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح مورد ارزیابی قرار گرفت.
کد خبر: ۵۲۵۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱ - 28May 2022

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس به نقل از روابط عمومی آجا، پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳ ارتش جمهوری اسلامی ایران با انواع پهپاد‌های رزمی، شناسایی و انهدامی ایرانی، مسلح به سامانه‌های موشکی و بمب‌های بومی و سامانه‌های جنگ الکترونیک، مورد بازدید سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش قرار گرفت.

رونمایی از پهپاد کروز «حیدر ۲» در «پایگاه پهپادی ۳۱۳»/ فراهم شدن امکان حمل پهپاد کروز بر روی پهپاد‌های راهبردی

پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳، یکی از پایگاه‌های زیرزمینی پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که متناسب با سطح امنیتی مورد نیاز در مناطق مختلف مرزی توسط ارتش طراحی و گسترش یافته‌اند. در این پایگاه، پرنده‌های بدون سرنشین راهبردی ارتش شامل بیش از یکصد فروند پهپاد‌های کمان ۲۲، کمان ۱۲، ابابیل ۵، مهاجر ۶، فطرس و کرار، مجهز به انواع مهمات، بمب‌ها، موشک‌های رهگیر و هوا به سطح و راکت‌های بومی استقرار یافته‌اند.

از جمله دستاورد‌های جدید ارتش در پایگاه ۳۱۳، موشک «حیدر ۱» برای افزایش برد کمان ۲۲ و اجرای عملیات دورایستا و پهپاد کروز «حیدر ۲» برای افزایش برد و توان عملیاتی پهپادی است که امکان حمل پهپاد کروز بر روی پهپاد‌های راهبردی نیز فراهم شده است.

رونمایی از پهپاد کروز «حیدر ۲» در «پایگاه پهپادی ۳۱۳»/ فراهم شدن امکان حمل پهپاد کروز بر روی پهپاد‌های راهبردی

در این پایگاه همچنین پهپاد‌های انهدامی آرش و ضد رادار امید و انواع پهپاد‌های رزمی با بمب بالدار بالابان، موشک‌های شفق، قائم و الماس آماده اجرای هرگونه ماموریت در مرز‌ها و فراتر از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران هستند.

مداومت پروازی طولانی‌مدت، ارتفاع بالا، عمق عملیاتی قابل ملاحظه، قابلیت حمل انواع تسلیحات ضد هوایی و ضد سطحی نقطه‌زن و دورایستا، توان بالای حمل سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات و جنگ الکترونیک، برخورداری از سامانه‌های خودمراقبتی، ناوبری و ارتباط امن از ویژگی پهپاد‌های آماده عملیات پایگاه راهبردی ۳۱۳ ارتش است.

این پهپاد‌های بومی و ایرانی با انواع مهمات با کاربرد‌های مختلف، ترکیبی از پرنده‌های طراحی شده و ساخت ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان است که در پایگاه راهبردی ۳۱۳ به‌عنوان یکی از پایگاه‌های بکلی سری ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر شده است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار