به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
سرلشکر باقری در حاشیه بازدید از پایگاه پهپادی ۳۱۳:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: از رزمایش پهپادی ارتش در سمنان تا امروز تفاوت چشم‌گیری حاصل شده و با سرعت زیادی پهپاد‌های جدید با مأموریت‌های متعدد و متنوع از دست‌پرتاب برد کوتاه و تاکتیکی تا پهپاد‌های راهبردی برد بلند در حال ساخت است.
کد خبر: ۵۲۵۵۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶ - 28May 2022

ایران در ردیف کشور‌های برتر پهپادی جهان/ ارتش با سرعت در حال توسعه قدرت پهپادی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳ ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: تعداد زیادی پایگاه پهپادی مشابه این پایگاه در کشور وجود دارد.

وی با تقدیر از اقدام ارزشمند ارتش در گسترش پایگاه‌های پهپادی و اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران در ایجاد چنین پایگاه‌های زیرزمینی افزود: بحمدلله توانایی بسیار خوبی در ایجاد پایگاه‌ها و مقر‌های امن در عمق چندصد متری کوه‌های کشورمان وجود دارد. این کار در کشور بومی‌سازی شده و تونل‌ها و پایگاه‌های زیادی در ارتش، سپاه و صنعت دفاعی در زیر کوه‌ها ساخته شده است. این‌ها هرکدام به اندازه یک شهر کوچک امکاناتِ آمادوپشتیبانی، استقرار تجهیزات، مهمات، سوخت و اسکان را دارند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: ارتش با سرعت بالایی در حال توسعه قدرت و توان پهپادی است. از رزمایش پهپادی ارتش در سمنان تا امروز تفاوت چشم‌گیری حاصل شده و با سرعت زیادی پهپاد‌های جدید با مأموریت‌های متعدد و متنوع از دست‌پرتاب برد کوتاه و تاکتیکی تا پهپاد‌های راهبردی برد بلند در حال ساخت است.

سرلشکر باقری تاکید کرد: خلبان‌های ارتش آموزش‌های خوبی دیده‌اند و مهارت کامل برای انجام ماموریت‌های متعدد شناسایی، مراقبتی، اطلاعاتی، عملیاتی، تهاجمی، انهدامی و انتحاری پهپاد‌ها پیدا کرده‌اند. این در کنار توان و امکانات سپاه، دو بازوی قدرتمند پهپادی برای کشور ایجاد کرده است و ما از جهت پهپادی جزو کشور‌های برتر منطقه و حتی جهان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که امروز دیدیم، بخشی از کوه یخی است که خیلی هم قابل نمایش نیست و فقط نمونه‌هایی از آن امکان نمایش دارد که نتیجه مجاهدت و اهتمام ارتش در حوزه جنگ‌های نوین است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه دستاورد‌های حوزه پهپادی کاملا بومی بوده و در اوج تحریم‌ها با تلاش دانشمندان جوان حاصل شده است، اظهار داشت: موشک‌های نقطه‌زن تا برد دو هزار کیلومتر که متناسب با راهبرد‌های دفاعی ما تولید شده، در شهر‌های زیرزمینی زیر کوه‌ها مستقر هستند و همه اهداف آن‌ها نیز شناسایی شده است و دشمنان ما این را می‌دانند.

سرلشکر باقری با اشاره به توان دفاعی کشور در حوزه جنگ الکترونیک و سایر ابعاد، تصریح کرد: وجود این امکانات در کنار بازوان نبرد‌های متعارف یعنی قدرت زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی کشورمان، مجموعه‌ای از امکان را برای پیشبرد سیاست‌های دفاعی و راهبرد نظامی کشور در اختیار فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و فرماندهان نیرو‌های مسلح قرار داده است تا به بهترین شکل و با اطمینان از مرز‌ها و منافع کشور دفاع و در هر بردی که ضرورت داشته باشد امنیت تامین شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: ان‌شاءالله در سایه این امنیت که مولفه اصلی اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است، سایر مولفه‌های دیگر در ابعاد گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی نیز با تلاش دولتمردان و همراهی مردم با آرامش‌ خاطر پیش برود و کشور رشد خودش را ادامه دهد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار