به روز شده در: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
فرمانده نیروی هوایی ارتش:
امیر سرتیپ واحدی گفت: حضور اثرگذار داشتن در جهاد تبیین مهم است و برای خنثی کردن کارکرد دشمن در جنگ ترکیبی به مقاومت و ایستادگی نیاز داریم.
کد خبر: ۵۲۹۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳ - 17June 2022

خنثی کردن تلاش های دشمن به ایستادگی و مقاومت نیاز داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» فرمانده نیروی هوایی ارتش شامگاه پنجشنبه در دومین یادواره ۵۶۵ شهید ارتش اظهار داشت: زیارت خانواده شهدا برای ما درس‌آموز است و همه مسئولان باید به این امر توجه داشته باشند که چگونه این مسئولیت به دست آنان سپرده شده است.

وی با اشاره به نقش قم در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی بیان داشت: قم از قرن دوم هجری به عنوان پایگاه تشییع ظهور یافت و به برکت حضرت حضرت معصومه (س) محل علم و فقاهت و خاستگاه انقلاب اسلامی شد.

امیر واحدی افزود: استان قم ۶ هزار شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که ۵۶۵ نفر از آنان از ارتش جمهوری اسلامی بودند که در بین آنان ۹ خلبان شهید نیز حضور داشتند.

وی با اشاره به موقعیت شناسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در برهه‌های مختلف انقلاب اسلامی بیان داشت: حرکت نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۵۷ و دیدار تاریخی با امام راحل نمونه بارز اقدام به موقع بود و شکست حکومت نظامی نیز از جمله دیگر این اقدام بوده است.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی قهرمانان ارتش و نیروی هوایی تنها دو ساعت پس از حمله بعثی‌ها، پالایشگاه‌ها و عقبه پروازی دشمن را منهدم کردند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: در سال های اخیر حضور مدافعین حرم در مبارزه با داعش از افتخارات نیروهای هوایی ارتش بوده است و این امر همانند تصمیم گیری در شب عاشورا در دوران معاصر بود.

امیر واحدی بیان داشت: حضور اثر گذار داشتن در جهاد تبیین مهم است و برای خنثی کردن کارکرد دشمن در جنگ ترکیبی به مقاومت و ایستادگی نیاز داریم.

وی گفت: مراسم امروز برای تجلیل از خانواده‌های شهدا است همان شهدایی که نزد خداوند روزی می‌خورند و به فرموده رهبر معظم انقلاب کار خانواده‌های شهدا که کار زینبی کردند کمتر از شهدا نیست.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: خانواده‌های شهدا با صبر و دلسوزی داغ عزیزترین فرزند خود را تحمل کردند و ما به عنوان فرزند کوچک این نظام مقتدر، سر تعظیم به خانواده‌های شهدا فرود می‌آوریم.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها