به روز شده در: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
نیرو‌های ارتش سوریه روز پنجشنبه عملیاتی را علیه تروریست‌های داعش در مناطق بیابانی و روستایی بین استان‌های رقه و دیرالزور آغاز کردند.
کد خبر: ۵۳۰۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷ - 24June 2022

آغاز عملیات ارتش سوریه علیه داعش در رقه و دیرالزوربه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ارتش سوریه روز گذشته (پنجشنبه) عملیاتی را در جنوب شرق استان رقه واقع در شمال این کشور علیه عناصر تروریستی داعش آغاز کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع میدانی گزارش داد، نیرو‌های ارتش سوریه عملیات زمینی را برای پاکسازی مناطق بیابانی و روستایی بین استان‌های رقه و دیرالزور (شرق سوریه) آغاز کردند. نقطه ثقل این عملیات، صحرای «جبل البشری» است.

به گفته این منابع، ارتش سوریه شمار زیادی از پیاده‌نظام‌های خود را تجمیع کرد و با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های سوری و روس این عملیات را کلید زد. حملات این جنگنده‌ها بیشتر بر روی محور‌های حرکت عناصر داعش در مناطق باز و مناطق تحت اشغال تروریست‌های آمریکا در شرق سوریه به ویژه مثل مرزی سوریه-عراق-اردن متمرکز است.

با آغاز این حملات، شمار زیادی از عناصر داعش کشته و زخمی شدند. در این عملیات لشکر‌های ۱۷، ۲۵ زرهی و پنجم شرکت دارند. عملیات مذکور از منطقه صحرای الرصافه در رقه آغاز شد.

این در حالی است که عناصر داعش اواخر خرداد ماه گذشته، به یک دستگاه اتوبوس متعلق به ارتش سوریه در ریف رقه حمله کردند. در این حمله ۱۳ نظامی سوری کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

در دوازدهم خرداد جاری نیز، عناصر تروریستی به یک اتوبوس مسافربری در استان دیرالزور در شرق سوریه حمله کردند و در پی آن، سه غیر نظامی کشته و بیش از ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

به گفته منابع میدانی، تحرکات داعش به خاطر حمایت‌های نظامیان تروریست آمریکایی است؛ به نحوی که این عناصر در حال آموزش تروریست‌های داعش در شمال شرق سوریه هستند. نظامیان آمریکایی، آموزش‌های فشرده‌ای را برای آشنایی عناصر داعش با استفاده از «آر پی جی» و موشک‌های دوش‌پرتاب آغاز کرده‌اند.

این آموزش‌ها مخصوص یک گروه از عناصر داعش است که عناصر آمریکایی آنان را در یک زندان واقع در جنوب الحسکه، زندانی کرده‌اند. این زندان، در پایگاه آمریکایی‌ها در شهر «الشدادی» قرار دارد.

منابع محلی نیز خبر دادند، نیرو‌های آمریکایی همچنین نحوه استفاده از موشک‌های ضد زره را به عناصر داعش آموزش می‌دهند تا به زودی، آنان را به صحرا‌های دیرالزور و تدمر انتقال دهند و پس از آن، حمله به مواضع ارتش سوریه و مراکز دولتی و منازل غیر نظامیان را آغاز کنند.

گزارش‌های رسانه‌ای طی ماه‌های گذشته حاکی از این است که آمریکایی‌ها صد‌ها نفر از عناصر داعش را از عراق و زندان‌های الحسکه به اطراف پایگاه غیر قانونی خود در منطقه التنف در مرز‌های سوریه و اردن انتقال داده‌اند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار