به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۸
معاون هماهنگ‌کننده ارتش در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
دریادار سیاری با بیان اینکه حاکمیت حقوقی و تبعیت از قانون در ارتش نهادینه شده است، گفت: سامانه حقوقی ارتش در حوزه صیانت، جهت حفظ مصالح و منافع این نهاد نظامی به دستاوردهای مطلوبی دست یافته است.
کد خبر: ۵۳۰۷۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۰ - 26June 2022

حاکمیت حقوقی و تبعیت از قانون در ارتش نهادینه شده استامیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، با اشاره به اهمیت حضور نخبگان در نیرو‌های مسلح اظهار داشت: تلاش سامانه حقوقی ارتش بر این اساس بوده تا حاکمیت حقوق و تبعیت از قانون در ارتش به‌عنوان یک ارزش مطرح باشد که این مهم نیز امروز در ارتش ساری و جاری است.

وی با بیان اینکه صیانت از قانون و حقوق در رفتار سازمانی نیروها مورد توجه و رصد قرار می‌گیرد، افزود: همه افراد و نیروها در راستای تعالی ارتش جمهوری اسلامی در رسیدن به اهداف پیش رو تلاش می‌کنند و این حرکت در چارچوب قانون و حقوق نظام‌مندِ تعیین شده، انجام می‌گیرد.

دریادار سیاری تصریح کرد: پروسه آگاه‌سازی نیروها از رده‌های فرماندهی تا رسته‌های میانی و پایین‌تر توسط مسئولان حقوقی ارتش جمهوری اسلامی انجام گرفته است و بحمدالله حاکمیت حقوقی در ارتش نهادینه شده است؛ امروز تلاش‌ها در این حوزه به ثمر نشسته و همچنان می‌کوشیم تا اگر در بخشی، حاکمیت قانون و حقوق با نقص یا مشکلاتی مواجه است، آن را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: به‌طور کلی از ارتش با پیشینه‌ای که در نظم انضباط و ولایتمداری و قانون‌محوری دارد، انتظار می‌رود تا در حوزه اجرای قانون و حاکمیت حقوقی نیز در بالاترین جایگاه قرار داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش در خصوص فعالیت‌های حقوقی این سازمان نظامی گفت: سامانه حقوقی ارتش در حوزه صیانت، اجرای حقوق، آگاه‌سازی و توجه ویژه به موضوع قراردادها جهت حفظ مصالح و منافع ارتش، گام‌های موثری را تاکنون برداشته و به دستاوردهای مطلوبی دست یافته است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار