به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
کانال صابرین نیوز خبر داد که آژیر‌های خطر در داخل پایگاه نظامی متعلق به نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه سبز بغداد به صدا در آمده است.
کد خبر: ۵۳۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶ - 25June 2022

آژیر‌های خطر پایگاه آمریکا در بغداد به صدا درآمدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع خبری از شنیده شدن صدای آژیر‌های خطر در منطقه سبز در بغداد خبر می‌دهند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز گزارش داد که این آژیر‌ها در داخل پایگاه نظامی متعلق به نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه سبز به صدا در آمده است.

هنوز جزئیات بیشتری درباره علت به صدا درآمدن این آژیر‌ها منتشر نشده است.

چندی پیش هم منابع رسانه‌ای عراقی از به صدا درآوردن آژیر‌های خطر در سفارت آمریکا در بغداد و آزمایش سامانه پدافندی «سی-رام» (C-RAM) که موجب هراس ساکنان مناطق نزدیک به این سفارت‌خانه شد، خبر دادند.

برخی منابع خبری از بستن کلیه ورودی‌های منطقه سبز بغداد به روی معترضان به نتایج انتخابات اخیر پارلمانی عراق خبر دادند.

سفارت آمریکا واقع در منطقه سبز بغداد اغلب به عنوان بخشی از تمرین امنیتی، سامانه پدافندی و آژیر‌های هشدار را فعال می‌کند و موجب ایجاد هراس در قلب ساکنان مجتمع‌های مسکونی واقع در نزدیکی این سفارتخانه می‌شود. امری که با اعتراض طیف‌ها و گروه‌های سیاسی مختلف عراق همراه است. زیرا آزمایش سامانه دفاعی آمریکا در منطقه مسکونی بغداد اقدامی تحریک‌آمیز و مخالف قوانین بین‌المللی به شمار می‌رود.

سفارت آمریکا در بغداد، با مساحت ۱۷۰ کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین سفارتخانه در سطح جهان است که به اعتقاد ناظران هزاران جاسوس در آن فعالیت دارند. با این وجود دولت عراق تاکنون هیچ بیانیه‌ای درباره این اقدامات سفارت آمریکا اعم از اجرای تمرینات و تیراندازی به ویژه آزمایش سامانه دفاع هوایی سی-رام در مرکز بغداد صادر نکرده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار