به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
در دیدار هیأت نظامی ارتش پاکستان با فرمانده کل سپاه مطرح شد؛
سرلشکر سلامی با بیان اینکه امنیت پاکستان را معادل امنیت ایران می‌دانیم، بر توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به‌ویژه ارتقای هرچه بیشتر امنیت مرز‌های مشترک و مبارزه با تروریست‌ها تأکید کرد.
کد خبر: ۵۳۱۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲ - 28June 2022

فرمانده کل سپاه: امنیت پاکستان را معادل امنیت ایران می‌دانیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، ژنرال «ندیم رضا» رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان در رأس هیأت نظامی با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر سلامی در این دیدار ضمن خیر مقدم و خوش‌آمدگویی به هیأت پاکستانی با تأکید بر مناسبات نزدیک و ریشه‌دار دینی، فرهنگی و تاریخی دو ملت، کشور و نیرو‌های نظامی ایران و پاکستان اظهار داشت: ما دو ملت مسلمان هستیم که خدای واحد، پیامبر عظیم‌الشأن و قرآن ما را به یکدیگر پیوند داده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، یک فرهنگ غنی مشترک که دو ملت را به هم متصل می‌کند از عوامل دیگر این احساس برادری است و در کنار آن، همسایگی که در مفاهیم و تعابیر قرآنی و تعالیم پیامبر عظیم‌الشأن نیز وجود دارد، درباره همسایگان ما هم صادق است.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه در تاریخ ریشه‌دار دو ملت هیچ نشانه‌ای جز دوستی و برادری وجود ندارد، اضافه کرد: علاوه بر این اشتراکات قوی و ریشه‌دار، ما به‌عنوان جزئی از جهان اسلام دشمن‌های مشترکی داریم.

سرلشکر سلامی از رژیم غاصب صهیونیستی به‌عنوان دشمن جهان اسلام و بشریت یاد و عنوان کرد: آمریکایی‌ها نیز که تکیه‌گاه اصلی صهیونیست‌ها محسوب می‌شوند، اساساً دشمن حکومت اسلام هستند.

وی فرجام و سرنوشت عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌های کودک‌کش را برای برخی حکام منطقه تلخ توصیف و تصریح کرد: سوال مهمی است که رژیم صهیونیستی که قادر به دفاع از خود هم نیست و کاملاً یک رژیمی بدون سیاست است، چگونه برخی کشور‌های اسلامی بر آن تکیه می‌کنند که دارای امنیت یا اقتصاد باشند؛ این مسئله هیچ منطقی ندارد.

فرمانده کل سپاه ارمغان حضور آمریکایی‌ها در جهان اسلام را تفرقه‌های بزرگ، جنگ‌های داخلی طولانی، تخریب خانه‌ها و همچنین آواره کردن مردمان، محروم کردن ملت‌های مسلمان از ثروت‌های خودشان و در واقع داشتن ناامنی و فقر و عقب‌ماندگی دانست.

سردار سلامی ادامه داد: وقتی به افغانستان نگاه می‌کنیم، آثار زیان‌بار و غیرقابل جبران مداخله آمریکایی‌ها را می‌بینیم؛ همان‌گونه که ما از این مداخلات ویرانگر آمریکایی‌ها در افغانستان رنج می‌بریم، مردم، دولت و اساساً کشور پاکستان هم به نحو دیگری رنج می‌برند.

وی در ادامه پس از برشماری حضور نامبارک آمریکایی‌ها در منطقه و کشور‌های اسلامی تأکید کرد: به یاری خدا، دشمنان ما در حال عقب‌نشینی هستند و امیدواریم دوباره این کشور‌ها با اعتماد به نفس و همدلی، استقلال خود را به دست آورند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی پاکستان را معادل امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم، بر توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به‌ویژه ارتقای هرچه بیشتر امنیت مرز‌های مشترک و مبارزه با تروریست‌ها تأکید کرد.

سرلشکر سلامی در پایان گفت: خوشبختانه ما بیشتر ملاقات‌هایمان طی سال‌های گذشته با فرماندهان عزیز ارتش پاکستان بوده است؛ این نشان‌دهنده آن است که ما روابط برادرانه و خوبی با ارتش پاکستان داریم و با هر چیزی که بخواهد به آن خدشه وارد کند، مقابله می‌کنیم.

ژنرال «ندیم رضا» رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان دو ملت و کشور ایران و پاکستان، تفرقه و اختلاف‌افکنی در جهان اسلام را ثمره طراحی آمریکا و غرب دانست و افزود: آمریکایی‌ها بعد از ۲۰ سال و بدون تأمین امنیت افغانستان، آنجا را ترک کردند و حضور آنان دستاوردی نداشت.

رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان همچنین بر توسعه همکاری‌ها‌ی اطلاعاتی و عملیاتی به‌منظور تأمین امنیت مرز‌های دو کشور تأکید کرد.

بنابراین گزارش، ژنرال ندیم رضا روز گذشته (دوشنبه) نیز با حضور در محل ستاد کل نیروهای مسلح، با سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار بر تقویت همکاری‌های مشترک میان دو کشور ایران و پاکستان و همچنین مقابله با تحرکات و مداخلات رژیم صهیونیستی در منطقه تأکید شد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار