به روز شده در: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
مسؤول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه:
«زمانی» با بیان اینکه غارتگری و ظلم در قله حاکمیت ایران در قبل از انقلاب قرار داشت، گفت: قبل از انقلاب شاه و رضاشاهی بر کشور حکومت می‌کردند، رضاشاهی که در مقابل کشورهای بیگانه هیچ اقتداری نداشت.
کد خبر: ۵۳۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴ - 30June 2022

اوج غارتگری و ظلم در حاکمیت ایران در قبل از انقلاب قرار داشتبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس در زنجان، حجت‌الاسلام «محمدحسن زمانی» امروز در مراسم هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: عدالت در آئینه احادیث ائمه می‌درخشد. یکی از مهم‌ترین اهداف و فلسفه بعثت پیامبران الهی، گسترش عدالت در جامعه بود و ابزارهای مختلف از کتب الهی تا معجزات در راستای تحقق این هدف ارزشمند بوده است.

مسؤول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به ساده‌زیستی و دوری از تجمل‌گرایی امامان معصوم (ع) اضافه کرد: ائمه معصومین (ع) همواره زندگی خود را همطراز با سطح فقرای جامعه قرار می‌دادند تا آنها را درک کنند و امروز نیز مدیران و مسئولان کشور باید این نکته را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

وی به نقش عدالت‌خواهی در زندگی امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: امام علی (ع) مصداق روشن عدالت‌محوری و مبارزه با ستمگران است و ایشان در کمتر از ۵ سال حکومت خود، عدالت را به معنای واقعی کلمه تحقق بخشید، با این حال رخی کشورهای مسیحی و سنی مذهب از ایران در شناساندن امامان ما پیشی گرفته‌اند.

زمانی تصریح کرد: برخی از کتب ارزشمند در وصف زندگی ائمه و معصومین اسلام و شیعه در کشورهای مسیحی و سنی مذهب نوشته شده و این موضوع بیانگر ارزش بالای زندگی‌نامه ائمه و معصومین شیعه است.

وی با اشاره به اینکه در راستای عدالت‌خواهی و صدور اسلام امامزادگان به نقاط مختلف جهان سفر کرده‌اند، افزود: این موضوع به همان عدالت‌خواهی مربوط است، چون این افراد در مسیر عدالت‌محوری و ظلم‌ستیزی و گسترش دین اسلام سفر کرده و به دلایل مختلف از دنیا رفتند و به خاک سپرده شدند.

زمانی با اشاره به اینکه در راستای تحقق عدالت در طول تاریخ بسیاری شهید شده‌اند، افزود: مطالعه تاریخ نشان می‌دهد که از ابتدای جریان نهضت مشروطه در کشور بسیاری از عالمان از جمله آیت‌الله طباطبایی و آیت‌الله مدرس برای تحقق عدالت تلاش کرده‌اند.

مسؤول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه امام انقلاب را با دو هدف اجرای تمام حاکمیت دین در ایران و صدور انقلاب و اینکه شجره طیبه در کشورهای دیگر اسلامی و غیراسلامی ریشه بدواند، آغاز کرد، گفت: ایشان فرموندند تا ظلم در جهان است، مبارزه است.

وی به نقش پررنگ آیت‌الله بهشتی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: آیت‌الله بهشتی با ۷۲ تن از یاران خود فدای اسلام شدند و نقش‌آفرینی کردند.

زمانی با اشاره به اینکه شهید بهشتی از سال 43 تا 57 در زندان بودند و امام راحل را همراهی کردند، گفت: وی در همین دوران درس را شروع کرده و اجتهاد می‌کند و به طرق مختلف با ورود به دانشگاه و آموزش و پرورش تلاش می‌کند که تدوین کتاب‌های دینی آموزش و پرورش را گیر بیاورد تا آنها را از مطالب حوزه علمیه سیراب کند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله بهشتی مشعل دین و قرآن بود، گفت: آیت‌الله بهشتی با ۷۲ تن از یاران خود فدای اسلام شدند و نقش‌آفرینی کردند و طبق فرمایش امام خمینی (ره) شهید بهشتی یک ملت و الگو برای شاگردان و جامعه عالمان است.

زمانی با اشاره به اینکه از ابتدای مبارزات آزادی و مشروطه عالمان و طلاب زیادی از جمله آیت‌الله طباطبایی و آیت‌الله مدرس در راستای تحقق عدالت و آزادی در جامعه تلاش کردند و در این راه به شهادت رسیدند و این افراد مفاخر روحانیت در مسئله ظلم‌ستیزی هستند، اضافه کرد: خون این عالمان شهید راه حقیقت به پای شجره انقلاب اسلامی نتیجه داد و اولین ثمره انقلاب اسلامی بود که به دست امام خمینی (ره) به وقوع پیوست.

مسؤول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور گفت: دنیا تشنه اسلام و تشنه قرآن است و بنده در طول این 40 سال که 30 کشور دنیا را رفته‌ام، هرجا پیش عالمان هر مذهب و دین رفته‌ام، وقتی مقداری از مطالب تشیع را عرض کردم، علاقه‌مند شده و تشنه آموختن شدند.

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه ایران اسلامی بهترین قوه قضائیه در جهان اسلام است، افزود: در مقایسه با کشورها رتبه نخست پاکی و عدالت را در این قوه داریم، هرچند منکر برخی اشتباهات نیستیم.

زمانی با بیان اینکه غارتگری و ظلم در قله حاکمیت ایران در قبل از انقلاب قرار داشت، تصریح کرد: قبل از انقلاب شاه و رضاشاهی بر کشور حکومت می‌کردند، رضاشاهی که به اقتدار معروف است، در مقابل کشورهای بیگانه هیچ اقتداری نداشت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها