به روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۱
نماینده مردم در مجلس:
مظلومی با بیان اینکه بهترین راه مقابله با تحریم‌های ظالمانه نظام استکباری، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور است، گفت: دولت سیزدهم علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی تولید، تعامل با کشور‌های همسایه را در دستور کار خود قرار داده است.
کد خبر: ۵۳۳۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲ - 11July 2022

بهترین راه مقابله با تحریم‌ها استفاده از ظرفیت‌های داخلی است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «محمد طلا مظلومی» عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در مورد دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم، اظهار داشت: دیپلماسی اقتصادی ابزار مهمی برای رشد و توسعه کشورهاست و دولت سیزدهم هم در آغاز بکار خود، سیاست تقویت تعامل با همسایگان و دیپلماسی اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است.

مظلومی با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، بیان داشت: این دستاورد مهمِ نخستین سفر آیت‌الله رئیسی به تاجیکستان بود. عضویت ایران در این سازمان، در‌های بازار‌های آسیای میانه را به روی کالا‌های صادراتی ایران باز می‌کند، پیوستن به این سازمان موجب رونق صادرات و افزایش درآمد‌های ارزی کشور خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران با کشور‌های همسایه خاطر نشان کرد: دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم در راستای تثبیت شراکت راهبردی با کشور‌های همسایه از مهم‌ترین اقداماتی است که نشان می‌دهد این دولت عزم جدی برای توسعه اقتصاد کشور و حل مشکلات معیشتی مردم دارد.

مظلومی افزایش فروش نفت را از دیگر اقدامات موثر دولت عنوان کرد و گفت: با تلاش مضاعف دستگاه دیپلماسی کشور و وزرات نفت افزایش فروش نفت و میعانات گازی در دستور کار قرار گرفت که دستاورد‌های مطلوبی برای اقتصاد کشور به همراه داشت. این اقدام در تنگنا‌هایی اقتصادی با تامین ارز مورد نیاز کشور تا حدودی مشکلات را رفع کرد.

وی با بیان اینکه بهترین راه مقابله با تحریم‌های ظالمانه نظام استکباری، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور است تصریح کرد: مقام معظم رهبری تعبیر اقتصاد مقاومتی یعنی اتکا به ظرفیت داخلی را به عنوان یک راهکار برای برون رفت از این وضعیت مطرح کردند و دولت سیزدهم هم در تبعیت از مقام معظم رهبری اقدامات موثری را برای خنثی سازی تحریم‌ها در دستور کار خود قرار داده است.

نماینده مردم بهبهان با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در تقویت تعامل با همسایگان عنوان کرد: دولت سیزدهم علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی تولید، تعامل با کشور‌های همسایه را در دستور کار خود قرار داده است این اقدامات، ترسیم کننده آینده روشنی از ایران اسلامی بر پایه «ما می‌توانیم» است.

وی با بیان اینکه مجلس همراه و هماهنگ با دولت در مسیر حل مشکلات معیشتی مردم گام بر می‌دارد، افزود: مجلس با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در ارائه خدمات مطلوب و بی منت به مردم، در کنار دولت به عنوان پشتیبان خواهد ایستاد و از همه ظرفیت‌های خود در حمایت از دولت استفاده می‌کند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار