به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: مقامات این رژیم تصمیم گرفته‌اند عملیات استخراج گاز از میدان «کاریش» را که بخشی از آن در منطقه مورد منازعه قرار دارد به بعد از ماه سپتامبر به تأخیر بیندازند.
کد خبر: ۵۳۷۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ - 04August 2022

عقب‌گرد تل‌آویو در «کاریش» در پی هشدار حزب‌اللهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، برآورد‌های صهیونیستی حاکی از آن است که امکان حصول توافق در پرونده ترسیم مرز‌های دریایی میان لبنان و فلسطین اشغالی تا ماه آینده میلادی (سپتامبر) وجود دارد؛ این مطلب را روزنامه «هاآرتص» به نقل از منابع آگاه به مذاکرات غیرمستقیم میان دو طرف با میانجی‌گری «آموس هوچشتاین» اعلام کرد.

در همین ارتباط، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش کرد: مقامات رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته‌اند عملیات استخراج گاز از میدان «کاریش» را که بخشی از آن در منطقه مورد منازعه قرار دارد به بعد از ماه سپتامبر به تأخیر بیندازند. پیش‌تر مقامات صهیونیست اعلام کرده بودند در سپتامبر عملیات استخراج را آغاز خواهند کرد.

در کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، تحولات در خصوص مذاکرات دریایی با لبنان مورد بررسی قرار گرفت و مقامات امنیتی ارشد این رژیم تأکید کردند در صورت عدم حصول توافق با لبنان در این خصوص، ممکن است تنش امنیتی چند روزه در مرز‌های شمالی (مرز لبنان و فلسطین اشغالی) رخ دهد.

در این جلسه هشدار‌های حزب‌الله در خصوص استخراج از کاریش نیز مورد بررسی قرار گرفت و تأکید شد: اگر نتیجه مذاکرات غیرمستقیم، عدم حصول توافق باشد و تل‌آویو استخراج گاز از کاریش را آغاز کند در صورتی که لبنان حق استخراج نداشته باشد، به وجود آمدن وضعیت انفجار بالا خواهد بود.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در آخرین سخنانی خود و در سومین شب از ماه محرم‌الحرام تاکید کرد: ما نه طرف مذاکرات با رژیم صهیونیستی در رابطه با ترسیم خطوط دریایی هستیم و نه هیچ کسی را مکلف کردیم که به نیابت از ما مذاکره کند.

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه مذاکرات تعیین مرز‌های دریایی نحوه اقدام و عمل ما را در آینده مشخص خواهد کرد، خاطرنشان کرده بود که «برخورد و رفتار مقاومت با رژیم صهیونیستی در آینده به نتایج مذاکرات غیر مستقیم بیروت و تل‌آویو دارد.»

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها