به روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
شهردار منطقه ۲ پایتخت از اهتزاز ابرپرچم عزای حسینی بر بام تهران و در جوار گلزار شهدای گمنام بوستان پرواز همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.
کد خبر: ۵۳۸۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰ - 06August 2022

شهردار منطقه ۲ خبر داداهتزاز پرچم عزای حسینی برفراز بام تهرانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «مهدی صالحی» شهردار منطقه ۲ تهران با اشاره به فضاسازی معنوی در معابر شهری منطقه ۲ اظهار داشت: نهضت عاشورا و واقعه عاشورا یک نقطه عطف در فرهنگ شیعه و فرهنگ اسلام و حتی فرهنگ جهانیان است؛ لذا حرکت و فرهنگ عاشورا برای حفظ اسلام باید زنده نگهداشته شود.

شهردار منطقه ۲ خاطرنشان کرد: در همین راستا ابرپرچم عزای حسینی در بوستان فراز و همچنین مجتمع تجاری لیدوما به‌عنوان یکی از ساختمان‌های بلندمرتبه منطقه برافراشته شد.

وی با بیان اینکه بازتاب واقعه عاشورا در جامعه، در طول تاریخ به گونه‌های مختلف صورت گرفته است، گفت: بهره‌گیری از زبان هنر یکی از شیوه‌های اشاعه فرهنگ عاشورایی است که از گذشته مورد استفاده قرار گرفته است.

صالحی افزود: در همین راستا همزمان با فضاسازی محیطی و سیاه‌پوش کردن معابر و بزرگراه‌های سطح منطقه دیوارنگاره عاشورایی در بزرگراه هاشمی رفسنجانی اجرا شد.

شهردار منطقه ۲ در ادامه به طرح پارچه‌نویسی با مضامین عاشورایی اشاره کرد و گفت: در این طرح مضامین عاشورایی در قالب پارچه‌نویسی نقش بسته و در معابر، میادین و بزرگراه‌ها فضای معنوی ایجاد کرده است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار