به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با دفاع‌پرس خبر داد؛
بختیاری از اجرای آزمایشی طرح حامی‌یابی برای بیماران نیازمند در خراسان رضوی خبر داد و گفت: این طرح پس از بررسی و رفع مشکلات در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
کد خبر: ۵۳۸۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶ - 07August 2022

اجرای آزمایشی طرح حامی‌یابی برای بیماران نیازمند«سیدمرتضی بختیاری» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای مددجویان مهمترین ماموریت کمیته امداد است، اظهار داشت: امسال هدف‌گذاری کمیته امداد ایجاد ۵۰۰ هزار شغل است که ۲۵۰ هزار مورد آن برای اقشار نیازمند دهک‌های اول تا پنجم در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۴ هزار اشتغال برای جامعه هدف ایجاد شد، ادامه داد: لازمه دریافت تسهیلات اشتغال، گذراندن دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای است و امسال بهره‌مندی ۱۵۰ هزار نفر از دوره‌های مهارت‌آموزی برنامه‌ریزی شده است.

رئیس کمیته امداد از همراهی بانک‌ها درپرداخت تسهیلات اشتغال تشکر کرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد از خانوار‌های مددجو، بانوان سرپرست خانوار دارای فرزند یتیم هستند، به دنبال رونق مشاغل خانگی برای این خانواده‌های هستیم تا وظیفه مادری تحت‌الشعاع شغل آنان قرار نگیرد.

بختیاری بر لزوم تامین هزینه‌های درمان مددجویان تاکید کرد و افزود: طرح حامی‌یابی برای بیماران، طرح خوبی است که ابتدا در شهرستان گناباد اجرا می‌شود و پس از نتیجه‌گیری مناسب، به سراسر کشور تعمیم داده خواهد شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها