به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:
سرلشکر باقری با بیان اینکه صنایع دفاعی به‌عنوان صنایع پیشتاز و پیشرو در لبه‌ فناوری حرکت می‌کنند، گفت: نیرو‌های مسلح می‌توانند با رعایت تمام استاندارد‌های صنعتی و حداقل قیمت، نیازمندی بخش‌های راهبردی و زیرساختی کشور را پشتیبانی کنند.
کد خبر: ۵۳۸۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳ - 10August 2022

سرلشکر باقریبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

سرلشکر باقری در جریان این بازدید اظهار داشت: محصولات و دستاورد‌های دانش‌بنیان به نمایش درآمده سرریز صنایع توانمند کشور در حوزه دفاعی است که در سایر بخش‌های صنعتی کشور نیز قابل بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه صنایع دفاعی به‌عنوان صنایع پیشتاز و پیشرو در لبه‌ی فناوری حرکت می‌کنند، افزود: این صنعت به لحاظ ضرورت و چند وجهی بودن در بعد امنیت، پیشرفتی چندجانبه در حوزه علوم زیستی، پزشکی، هسته‌ای، حمل و نقل زمینی، دریایی، هوایی، سایبری و الکترونیک، شیمیایی، مهندسی و... دارد و قطعاً قادر است به پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف نیز کمک کند.

سرلشکر باقری تأکید کرد: نیرو‌های مسلح این تعهد را دارند که با رعایت تمام ویژگی‌های فنی و استاندارد‌های صنعتی، حداقل قیمت و متناسب با نیاز بخش‌های مختلف کشور، نیازمندی بخش‌های راهبردی و زیرساختی کشور را پشتیبانی کنند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به همکاری‌های رو به رشد و مؤثر وزارت دفاع با مجموعه‌هایی همچون خودروسازی، پتروشیمی و نفت گفت: این ارتباط و تعامل دو جانبه باید روز به روز با پیشرفت همراه باشد و امیدواریم این حرکت رو به جلو در سایر بخش‌های کشور نیز رقم بخورد.

وی با ابراز خرسندی از بازدید تعدادی از وزرا و مسئولین از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان بیان کرد: نیرو‌های مسلح با آغوش باز از همکاری با مجموعه‌های مختلف کشوری استقبال می‌کنند و امیدواریم این همکاری روز به روز توسعه پیدا کند تا پیشرفت همه‌جانبه کشور در بخش‌های مختلف را شاهد باشیم.

سرلشکر باقری این نمایشگاه را گامی در مسیر شعار سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» عنوان و خاطرنشان کرد: نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان علی رغم تحریم‌های همه‌جانبه، نشانده‌ی کاهش وابستگی است و حتماً خواهد توانست نیاز بخش‌های مختلف کشور در عرصه‌های مختلف را پاسخگو باشد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها