به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۹
کارشناس مسائل فلسطین:
رضوی گفت: رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا نشان دهد حماس و جهاد اسلامی از یکدیگر جدا هستند، اما با درایتی که نیرو‌های مقاومت داشتند تلاش آن‌ها با شکست مواجه شد.
کد خبر: ۵۳۹۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵ - 12August 2022

تلاش صهیونیست‌ها برای جدایی حماس و جهاد شکست خورد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «سید جعفر رضوی» کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگویی در ارزیابی خود از تحولات اخیر فلسطین و حملات رژیم صهیونیستی در غزه، اظهار داشت: از حیث موضوعات خارجی یکی از دلایلی که اسرائیل این عملیات را در چنین مقطعی انجام داد این بود که درصدد ضربه زدن به مقاومت و جهاد اسلامی بود.

وی تصریح کرد: از انگیزه‌ها و عوامل دیگر اسرائیل مسائل بین المللی نبوده و بحث‌های داخلی رژیم صهیونیستی است. اسرائیل تلاش کرد تا با انجام این عملیات‌ها جنبش جهاد اسلامی فلسطین را هدف قرار دهد، اما ناکام ماند.

این کارشناس مسائل فلسطین همچنین بیان کرد: طی گزارشاتی که دو، سه سال اخیر نهاد‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی منتشر کرده‌اند جنبش جهاد اسلامی خطرناک‌ترین جنبش فلسطینی برای صهیونیست‌ها معرفی شده در همین راستا تلاش‌هایی را برای تضعیف جنبش جهاد اسلامی انجام دادند.

رضوی با اشاره به جایگاه جهاد اسلامی بین فلسطینیان و در کرانه باختری افزود: اقدامات جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری به شدت رژیم صهیونیستی را با چالش مواجه کرده و در این مدت تلاش کرد تا با عملیات‌هایی که انجام می‌دهد، هم ترور فرماندهان و رهبران جهاد اسلامی را در دستور کار داشته باشد و هم زیرساخت‌های جهاد اسلامی را از بین ببرند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف رژیم صهیونیستی به چالش کشیدن و ایجاد اختلاف میان حماس و جهاد اسلامی بوده که عملا این دو نهاد را از هم جدا کند، اما موفق به این کار نشد و تبیین و روشنگری که سیدحسن نصرالله داشت و تماس‌هایی که با اسماعیل هنیه و زیاد نخاله دبیر کل جهاد اسلامی صورت گرفت، موجب شد که پروژه رژیم صهیونیستی شکست بخورد و بر این مسئله تأکید شد که حماس و جهاد اسلامی در کنار هم هستند.

این کارشناس مسائل فلسطین در ادامه اظهار کرد: مسئله بازدارندگی از جمله موضوعاتی است که رژیم صهیونیستی از آن هراس دارند و تهدیداتش منجر شده که این رژیم از برخی اقدامات خود دست بردارد. آن‌ها موفق نشده‌اند تا با استمراری که فعالیت‌های جنبش جهاد اسلامی داشته آن را شکست دهند.

رضوی همچنین بیان کرد: مسئله مهمی که وجود دارد تلاش صهیونیست‌ها برای نشان دادن این است که حماس در کنار جهاد اسلامی قرار نمی‌گیرد. این نکته‌ای است که باید به آن توجه کرد در حالی که حماس و جهاد اسلامی و گردان‌های مقاومت در عملیات‌ها با یکدیگر هماهنگی و تقسیم کار دارند. اسرائیل تلاش کرد تا در فاز اول به جهاد اسلامی ضربه بزند، اما موفق نشد. قطعا اگر درگیری ادامه پیدا می‌کرد از پیچیدگی بیشتری برخوردار بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها