به روز شده در: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳
جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
امیر نصیرزاده گفت: رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران قصد دارد به عراق سفر کند که در صورت فراهم شدن شرایط، شاهد انجام این سفر در آینده خواهیم بود.
کد خبر: ۵۳۹۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷ - 14August 2022

سرلشکر باقری به عراق سفر خواهد کردبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «عزیز نصیرزاده» جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (یکشنبه) در دیدار سپهبد ستاد «مزهر محسن العلاق» رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق که در ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان صورت گرفت، با بیان اینکه امیدوارم در کشورمان روز‌های خوبی را سپری کرده باشید و برای شما میزبان خوبی بوده باشیم، اظهار داشت: تفاهم‌نامه خوبی روز گذشته بین دانشگاه دفاع ملی عراق و دانشگاه عالی دفاع ملی منعقد شده است که این‌ می‌تواند در انتقال تجربیات بین دو دانشگاه مفید باشد.

امیر نصیرزاده افزود: ما مشترکات دینی و مذهبی زیادی با مردم عراق داریم و از سوی دیگر، هر دو کشور از نظر موقعیت جغرافیایی نیز شرایط خاصی را دارند که این موجب می‌شود تعاملات بین دو کشور گسترش یابد.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: حجت الاسلام «رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران یکی از اولویت‌های سیاست خارجی خود را توسعه همکاری با همسایگان ایران قرار داده که کشور عراق یکی از این کشور‌هاست از این روی دانشگاه شما و دانشگاه دفاع ملی ایران می‌توانند با یکدیگر تعاملات خوبی داشته باشند؛ بر این اساس ما در ستاد کل با جدیت در توسعه این روابط کوشش خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: سردار باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه همکاری‌ها یکی از برنامه‌هایی که دارد، سفر به عراق است که در صورت فراهم شدن شرایط، شاهد انجام این سفر در آینده خواهیم بود.

امیر نصیرزاده تصریح کرد: اتحاد و برادری دو ملت می‌تواند قدرت نوظهوری را در منطقه ایجاد کند که این با تبادل اندیشه و فکر در تمام سطوح قابل تحقق است.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار