به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۳
فرمانده نیروی دریایی ارتش:
امیر دریادار ایرانی گفت: پیش بینی ما این است که حداقل ظرف دو سال آینده ناو آموزشی خلیج فارس را به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق کنیم.
کد خبر: ۵۳۹۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹ - 16August 2022

ناو خلیج‌ فارس ظرف دو سال آینده به آب انداخته می‌شودبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص دستاورد‌های نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: با توجه به ویژگی‌ها و ساختار زیردریایی بعثت، مراحل طراحی مفهومی و همه بخش‌های نظری و احصاء فناوری‌های آن تمام شده و در مرحله ساخت قرار گرفته است که روند و سرعت خوبی دارد؛ با توجه به مسائل تکنیکی زمان به آب انداختن این زیردریایی در حال حاضر مشخص نیست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص زیردریایی کلاس فاتح گفت: همه توانمندی‌ها از بُعد فنی و تجهیزاتی احصاء شده و فروند دوم و سوم فاتح در حال ساخت است؛ تعداد آن بستگی به تدبیر ستادی دارد و با توجه به میزان تهدیدات در نهایت تعدادش مشخص می‌شود، اما مهم‌ترین نکته این است که محدودیتی برای ساخت نداریم.

امیر دریادار ایرانی در مورد ناو آموزشی خلیج فارس خاطرنشان کرد: بنیان و بنای ما بر این است که حتما از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده شود. بر همین اساس عزیزانی را به عرصه آوردیم که هم در این حوزه کسب تجربه و هم به نیروی دریایی کمک کنند. یک بلوک این ناو کامل شده است و در شرکت کشتی‌سازی در خلیج فارس مراحل بعدی آن انجام می‌شود. پیش بینی ما این است که حداقل ظرف دو سال آینده بتوانیم آن را به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص به‌کارگیری موشک کروز با برد بالای هزار تصریح کرد: در حوزه موشکی قطعا همه به دنبال این هستند که موشک‌های با برد بیشتری داشته باشند، چون حوزه اقیانوسی و دارای شعاع عملیاتی بزرگی است.

وی در خصوص رزمایش دریایی مرکب خاطرنشان کرد: به کشور‌های ذیل آیونز دعوتنامه‌ها ارسال شده و اکثر آن‌ها جهت حضور در این رزمایش اعلام آمادگی کرده‌اند. اولویت ما کشور‌های حاشیه اقیانوس هند به ویژه کشور‌های دوست و برادر همسایه و در کنار آن کشور‌های خارج از محدوده اقیانوس هند است.

منبع: برنا

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها