به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
فرمانده کل سپاه:
سرلشکر سلامی نیروی دریایی سپاه را ترکیبی از ایمان، دانش، فناوری، ابزار، تدبیر و سرشت پیونددهنده دل‌های مستحکم مردان به یکدیگر و رشته‌ای از یک اخوت بی‌انتها توصیف کرد و گفت: این نیرو در زمینه توجه به جنبه‌های معنوی، روحی و عاطفی کارکنان جزو پیشگامان در نیروهای مسلح است.
کد خبر: ۵۴۰۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵ - 18August 2022

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در بیست و دومین همایش دو سالانه فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه در مشهد اظهار داشت: این یک حقیقت است که شما برادران نیروی دریایی سپاه شرافتمندانه و مقتدرانه در مأموریت‌ها عمل کردید و زمانی که فرماندهی قوی و نزدیک، شناخت موقعیت و صحنه با عمل حرفه‌ای با هم قرار بگیرد، عمل صالح می‌شود و موفقیت به بار می‌آورد.

وی با یادآوری موفقیت دریادلان نیروی دریایی سپاه در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه از همان دوران دفاع مقدس در نبردهای دریایی در خلیج فارس که درگیر شد تا به امروز که قطعه‌قطعه درگیر می‌شود، حال اگر تکه‌تکه این نقاط را به هم بدوزیم آن شکل و شمایل قدرت واقعی خود را نشان می‌دهد که در تنگه هرمز و خلیج فارس و ماورای آن یک قدرت دریایی عظیم در حال تکامل و تکوین است.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه مطمئن هستم در قلب‌های هیچ یک از شما هیبت و شکوه ظاهری دشمن جلوه‌ای ندارد، گفت: آن چیزی که می‌تواند حجم واقعی این قدرت به ظاهر باشکوه را آنگونه که کوچک است، نشان دهد، قدرت ایمان است. قرار گرفتن در مقابل چنین دشمنی با شاکله‌ای این چنین ایمان قوی می‌خواهد. یعنی انسان‌هایی که دارای ایمان قوی و ثبات قدم هستند و در مقابل هیبت ظاهری دشمن نمی‌ترسند.

فرمانده کل سپاه پاسداران معنویت را در ارتقای سطح آمادگی‌های رزم ضروری دانست و گفت: امروز ما چیزی از دشمن کم نداریم، موشک ‌پیشرفته، شناورهای با ثبات بالا در دریا و تجهیزات دریا پایه دیگر، وقتی این تجهیزات با ایمان واقعی پاسداران دریادل همراه می‌شوند، شکست‌ناپذیر می‌شوند و هیچ قدرتی قادر نیست در مقابل این ایمان، مقاومت کند و این یک حقیقت ثابت شده است، ملاک ما برابری سلاح با دشمن نیست. ملاک ما ایمان ثابتی است که برای موفقیت در میدان جهاد لازم است.

وی خاطرنشان کرد: فرماندهی در اسلام، یک حقیقت جاری و یک فضیلت حقیقی به شمار می‌رود. همانگونه که فرمانده می‌اندیشد و به آن اعتقاد دارد، همان حقیقت در وجود نیروهای تحت امرش جریان پیدا می‌کند.

سرلشکر سلامی نیروی دریایی سپاه را ترکیبی از ایمان، دانش، فناوری، ابزار، تدبیر و سرشت پیونددهنده دل‌های مستحکم مردان به یکدیگر و رشته‌ای از یک اخوت بی‌انتها توصیف کرد و بیان داشت: این نیرو در زمینه توجه به جنبه‌های معنوی، روحی و عاطفی کارکنان جزو پیشگامان در نیروهای مسلح است.

فرمانده کل سپاه با مهم دانستن نقش تعیین‌کننده سرعت در موفقیت نبرد دریایی تصریح کرد: نبرد در دریا بسیار سریع و سرنوشت‌ساز است، چون دشمن تجهیزات محدودتری نسبت به زمین دارد. هر چه سریع‌تر بتوانید آرایش اولیه را بشکنید، میدان غلبه را تغییر داده‌اید. به اندازه‌ای که شما قدرتمند می‌شوید، دشمن آسیب‌پذیرتر می‌شود و غلبه بر آسیب‌ها مهم است. یعنی اگر شما در مقابل دشمن بایستید، نمی‌ایستد و میدان را ترک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: فکر در نیروی دریایی بسیار اهمیت دارد. شما نیروهای کارکشته و میدان دیده‌ای هستید. نظر شما از اتاق‌ها نیست، عموما از میدان گرفته شده است. این حس شماست، الهامات شما از میدان است. نیروی دریایی یک بسته کامل و جامع است.

سرلشکر سلامی از قدرت ادامه نبرد به عنوان مؤلفه‌ای مهم نام برد و ابراز داشت: در جنگ دریایی هر کسی بیشتر مقاومت کند، پیروز است. ورزش برای نیروی دریایی یک توانمندی است. به استحکام جسمانی نیروها خیلی فکر کنید تا سختی‌های نبردهای دریایی را تحمل کنند.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه یک نیروی قدرتمندی است و ما امروز مأموریت گرفته‌ایم که در دریاهای دوردست، حضور پیدا کنیم گفت: شما امروز آبروی ما هستید، آبروی نظام هستید و قدرت را اعتبار می‌دهید. فرمانده معظم کل قوا برای شما همیشه دعا می‌کنند و این قدرت را عامل عزت و سرافرازی اسلام می‌دانند.

وی با بیان اینکه تاریخ و هویت کشور ما را ۲۲ بهمن‌ها، والفجرها، بیت‌المقدس‌ها، رمضان‌ها و بعد از آن  ۹ دی‌ها ساخت گفت: این روند ادامه پیدا کرد تا در دریا، نیروی دریایی برای عظمت کشور یوم الله خلق کرد. نمادها و کارهایی که وسعت کارها را نشان می‌دهد. دستگیری تفنگداران متجاوز انگلیسی و آمریکایی و تصرف کشتی روباه پیر. . و عملیات‌هایی که جز اسرار است.

سرلشکر سلامی در پایان با تاکید بر اینکه این شکوه و افتخار به خاطر شجاعت برادران ما در نیروی دریایی است که با اقتدار منطق و شجاعت در دریا ایستادند، یادآور شد: نمونه‌های زیادی وجود دارد. مثل عملیات ۱۷ ربیع، آنجا که کشتی را به صورت حرفه‌ای و با اعتماد به نفس در یک متری دشمن در آوردند و یا وقتی که نفتکش یونان را به ساحل آوردند. وقتی که اسراییل را در نبرد خلیج فارس به زانو درآوردند و تسلیم کردند. این تحمیل اراده به زیباترین شکل ممکن انجام شد و تسلط فرماندهی، انضباط عملیاتی، و عمل زیبای تاکتیکی، با رفتار زیبای پاسداران از ویژگی‌های این عملیات‌ها بود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها