به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛
امیر دریادار ایرانی با اشاره به اهتمام نیروی دریایی ارتش برای برگزاری رزمایش‌های مرکب و مشترک گفت: امنیت دریایی و مبارزه با تروریسم مهمترین اولویت این نیرو در حوزه دیپلماسی دریایی است.
کد خبر: ۵۴۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۹ - 20August 2022

امنیت دریایی و مبارزه با تروریسم اولویت نداجا در حوزه دیپلماسیامیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در خصوص پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه تعامل با دیگر کشورها و دیپلماسی دریایی، اظهار داشت: هنگامی که یک شناور به‌منظور اجرای مأموریت از آب‌های سرزمینی فاصله می‌گیرد، در واقع این شناور قطعه خاکی از کشورمان محسوب می‌شود و این پیام را القا می‌کند که نیروی دریایی در حوزه «دیپلماسی دریایی» قادر به ایفای نقش است.

دریادار ایرانی با بیان اینکه دیپلماسی دریایی به‌طور خاص دارای ابعاد مختلفی است، افزود: این عرصه، تمرینات دریایی، تبادلات آموزشی، تعاملات فرهنگی، رزمایش‌های مشترک و مرکب، توافقات دوجانبه و چندجانبه، دید و بازدیدهای دو طرفه و... را شامل می‌شود و به‌طور کلی، امنیت دریایی و مبارزه با تروریسم مهم‌ترین اولویت نیروی دریایی ارتش در حوزه دیپلماسی دریایی محسوب می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص برگزاری رزمایش‌های دریایی گفت: در سال جاری هم رزمایش مشترک و هم رزمایش مرکب در پیش خواهیم داشت و سعی خواهیم کرد رزمایش‌های پیش‌ِ رو به لحاظ کمّی و کیفی با گذشته متفاوت باشند.

انتهای پیام/ 221

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار