به روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۱
امام جمعه کاشان:
حجت‌الاسلام «حسینی» گفت: اشتباه تاریخی مصدق اعتماد و تکیه به آمریکا بود و در ماجرای ملی شدن نفت به جای کمک از ملت و قدرت عظیم معنوی آیت‌الله کاشانی به آمریکا پناه برد و شکست خورد.
کد خبر: ۵۴۰۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴ - 19August 2022

کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا بودبه گزارش دفاع‌پرس از اصفهان، حجت‌الاسلام «سید سعید حسینی» امروز (جمعه) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ اظهار داشت: از حوادث تاریخی باید عبرت گرفت.

وی افزود: روشنفکران با جدایی از روحانیت در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ روحانیت را شکستند و سیلی آن را دریافت کردند.

حجت‌الاسلام «حسینی» کودتای ۲۸ مرداد را نتیجه و دستاورد اعتماد به آمریکا دانست و اشتباه تاریخی مصدق را اعتماد و تکیه به آمریکا اعلام کرد و ابراز داشت: مصدق در ماجرای ملی شدن نفت به جای کمک از ملت و قدرت عظیم معنوی آیت الله کاشانی به آمریکا پناه برد و شکست خورد.

امام جمعه کاشان منزوی کردن نیرو‌های انقلاب را یکی دیگر از عبرت‌های تاریخ و کودتای ۲۸ مرداد دانست و افزود: ناجوانمردی و عناد نسبت به جمعیت فدائیان اسلام و شهید نواب صفوی از اشتباهات ملی گرا‌ها در ماجرای کودتای ۲۸ مرداد بود.

به گفته وی انقلابیون و جناح‌های سیاسی و مذهبی معلول را دیدند و ریشه فساد را که شخص محمدرضا شاه بود را نزدند و برای تشکیل حکومت اسلامی تلاش نکردند.

حجت‌الاسلام «حسینی» با اشاره به ۲۹ مرداد روز جهانی دنیای مجازی، تمایل انسان به ارتباط با دنیا را انکارناپذیر دانست و گفت: امروز ارتباط و انتقال سریع و به لحظه اطلاعات در سراسر جهان از دستاورد‌های فضای مجازی است.

امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه شیطان از ابزار شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی برای نابودی ایمان نسل نوجوان و جوان انقلابی ایران استفاده می‌کند، گفت: با راه‌اندازی سامانه فدک در کاشان، ضمن بهره‌مندی از خدمات متنوع ارشادی، تبلیغی و معارف، بخشی نیز برای ارسال گزارش‌های مردمی از منکرات و رسیدگی آن در حوزه مرتبط در نظر گرفته شده است.

وی همچنین شناسنامه‌دار شدن فعالان فضای مجازی و پیگیری تخلفات در فضای مجازی کاشان را از دیگر کاربرد‌های سامانه فدک دانست و بر راه‌اندازی اینترنت ملی و شبکه‌های اجتماعی ایرانی و نظارت جدی بر شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی تأکید کرد.

به گفته حجت‌الاسلام «حسینی» هدف از راه‌اندازی اینترنت ملی و شبکه‌های اجتماعی ایرانی تعطیل شدن کسب و کار‌های مجازی نیست، بلکه هدف و اولویت نخست تقویت ایمان خانواده‌ها و نسل نوجوان و جوان کشور است.

امام جمعه کاشان در ادامه به روز جهانی مسجد و هفته بزرگداشت مسجد در سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی اشاره کرد و گفت: مساجد در نشر معارف، حل معضلات، مشکلات، آسیب‌های اجتماعی و نظامی می‌توانند نقش آفرینی کنند.

وی همچنین با تسلیت شهادت امام سجاد(ع) گفت: امام سجاد(ع) اسلام را با صحیفه سجادیه و خرید برده و تعلیم اسلام ناب به آنها، اسلام را بار دیگر بازسازی کرد.

حجت‌الاسلام «حسینی» ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرماید، امام سجاد (ع) یکصد هزار برده را خرید و تعلیم داد و یکصد هزار مبلغ اسلام را آزاد کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار