به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:
سردار طلایی‌نیک گفت: وضعیت نیروهای مسلح به گونه ای است که از ۹۰ درصد وابستگی تجهیزات نظامی در قبل از انقلاب به ۹۰ درصد خودکفایی در تولید رسیده ایم.
کد خبر: ۵۴۰۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۶ - 19August 2022

ایران در ساخت ۹۰ درصد از تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیده استبه گزارش دفاع‌پرس از قم، سردار «رضا طلایی نیک» سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس این وزارتخانه امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس این شهر برگزار شد، اظهار داشت: وزارت دفاع یکی از بخش‌های دولت و تحت امر رهبر معظم انقلاب ایفای نقش می‌کند و پشتیبانی‌های لازم را از نیرو‌های مسلح انجام می‌دهد.

معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح عنوان داشت: قدرت دفاعی باید متناسب با تهدیدات دشمنان باشد و امروز باید تهدیدات بالقوه که با آن ممکن است مواجه شویم شناسایی شود و بر اساس این تهدیدات برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد و پاسخ به موقع به این تهدیدات موجب خواهد شد دشمن جرأت تعرض نداشته باشد.

وی بیان داشت: امروز جنگ به عرصه نظامی و رویارویی سخت افزاری محدود نمی‌شود و جنگ نرم در کنار جنگ سخت قرار گرفته‌است که ایمان، داشتن روحیه بالا و استقامت نیرو‌ها از جمله مسائل مهم در جنگ نرم است.

سخنگوی وزارت دفاع بیان داشت: امروز در عرصه جنگ ترکیبی نیز قرار داریم و جنگ تنها به یک بخش زمینی یا هوایی خلاصه نمی‌شود که تهدیدات نوین در این زمینه‌ها شناسایی شده و ظرفیت‌های خوبی برای مقابله با تهاجم احتمالی دشمن ایجاد شده است.

سردار طلایی نیک افزود: استان قم نیز در پدافند زیستی و چندین پدافند دیگر و جنگ‌های جدید و شناختی در این عرصه نقش آفرین است.

معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: امروز با یک جنگ فرامکانی مواجه هستیم و باید قدرت فراملی داشته باشیم که اگر دشمن در جایی دست به تعرض زد در همان مکان بتوان پاسخ قاطعی به او داد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در عرصه ساخت تجهیزات نظامی گفت: از ۹۰ درصد وابستگی تجهیزات نظامی در قبل از انقلاب به ۹۰ درصد خودکفایی رسیدیم.

طلایی نیک تصریح کرد: دانش بنیان شدن صنعت دفاعی در دستور کار سال‌های اخیر است و ما امروز در مرز شکستن دانش‌ها در این حوزه قرار داریم و شهید فخری نژاد که اهل قم بود در این زمینه‌ها اقدامات گسترده‌ای صورت داد و در آینده نزدیک نیز قانون تقویت و توسعه مرکزی که شهید فخری نژاد آن را اداره کرد در مجلس شورای اسلامی طرح و تصویب خواهد شد.

وی افزود: امروز ۳۴۰۰ شرکت از بخش‌های خصوصی و ۷۷۵ شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع همکاری دارند و ۳ هزار میلیارد تومان با مشارکت مردمی در حوزه‌های مختلف دفاعی سرمایه گذاری شده است.

معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به توانمندی ایران اسلامی در عرصه موشکی بیان داشت: در بخش موشک‌های نقطه زن، موشک‌های با سوخت جامد و تخریب فراوان، قایق‌های تند رو، زیردریایی و انواع جنگنده‌ها پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم.

سردار طلایی نیک عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته برنامه یک ساله وزارت دفاع در دولت سیزدهم را ۲۵ درصد بیشتر از اهداف مد نظر پیش بردیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار