به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهمن؛
همزمان با ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، همایش بزرگ ۹۰۰ نفری آزادگان کرمانشاه به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و با مشارکت شهرداری کرمانشاه با حضور مسئولین لشکری و کشوری در محوطه شهرداری برگزار شد.
کد خبر: ۵۴۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ - 20August 2022

همایش بزرگ ۹۰۰ نفری آزادگان کرمانشاه برگزار شدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، همزمان با ۲۶ مرداد (سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی) همایش بزرگ ۹۰۰ نفری آزادگان کرمانشاه به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و با مشارکت شهرداری کرمانشاه با حضور مسئولین لشکری و کشوری در محوطه شهرداری برگزار شد.

سردار «اسدالله ناصح» فرمانده لشکر ۱۰ حضرت سیدالشهدا (ع) در این همایش با تجلیل از حماسه‌آفرینان هشت سال دفاع مقدس، یاد و خاطره ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و نیز شکست حصر شهر پاوه توسط رزمندگان اسلام را گرامی داشت.

سردار ناصح اظهار داشت: ما همه مدیون شما آزادگان هستیم و هرچه بگوییم نمی‌توانیم سختی‌هایی که بر شما تحمیل شده است را تجسم کنیم چرا که این سختی‌ها قابل لمس نیست و هر چه بگوییم کم گفته‌ایم.

فرمانده لشکر ۱۰ حضرت سیدالشهدا (ع) گفت: امروز هر چه داریم به برکت خون شهدا و فداکاری‌های ایثارگران است و اگر امروز خدای متعال به ما عنایتی کرده و امتیازاتی به کشور ما داده است، به برکت وجود این جان‌فشانی‌ها و از خود گذشتگی‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شکست حصر شهر پاوه و اضمحلال گروهک‌های معاند توسط رزمندگان اسلام اشاره کرد و افزود: در این ایام بسیار سخت که عمده شهر پاوه سقوط کرده بود و قریب پنج الی شش هزار نفر از گروهک‌های ضدانقلاب شهر پاوه را محاصره کرده بودند، تنها جمع کوچکی از پاسداران، ارتشیان، نیرو‌های ژاندارمری و مردمی سلاح به دست گرفته بودند و از کوچه و محله‌های شهر پاوه دفاع می‌کردند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: اگر گروهک‌های ضدانقلاب به اهداف خود می‌رسیدند و شهر پاوه سقوط می‌کرد، به یقین استان کردستان در منطقه غرب کشور سقوط می‌کرد و این می‌توانست. یک تهدید بزرگ برای نظام و کشور باشد.

سردار ناصح در ادامه با اشاره به تیزهوشی حضرت امام (ره) به عنوان فرمانده کل قوا در صدور پیام تاریخی خود به منظور آزادسازی شهر پاوه اظهار داشت: در قضیه دفاع مقدس و از جمله شکست حصر پاوه برخی از قضایای عاشورا برای رزمندگان ما به خوبی اتفاق افتاد و نیرو‌های انقلاب علی‌رغم کمبود عده و عده و نیز با کمک ارتباط معنوی حضرت امام راحل در مقابل تمامی توطئه‌های دشمن ایستادگی کرد و نقشه‌های شوم استکبار جهانی را یکی پس از دیگر نقش بر آب کرد که نمونه بارز آن همین شکست حصر شهر پاوه بود.

وی در پایان تصریح کرد: تا ما در راه خدا گام برمی‌داریم، لطف و عنایت خدای متعال هم با ماست و این اقتدار و پیشرفت کشور نتیجه ایثار، فداکاری و خون‌های ریخته شده شهدا و ایثارگران عزیز و اتحاد و همدلی مردم سلحشور ایران اسلامی است.

در ابتدای این مراسم «خسرو شهیدی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه ضمن قدردانی از توجه و عنایت مسئولین استانی در هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن این همایش بزرگ اظهار داشت: برگزاری باشکوه این مراسم نشان از تعامل، همکاری و نشان از توجه خاص جامعه به قدر و منزلت جامعه ایثارگری است.

وی سرکشی از هزار و ۷۷۶ آزاده در مدت کوتاهی تا قبل از سالروز ۲۶ مرداد سال جاری و برگزاری این همایش بزرگ را از جمله اقداماتی برشمرد که بر مبنای تعامل بسیار مطلوب بین دستگاهی و تلاش مجدانه خادمین شهدا برشمرد و ابراز امیدواری کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های اداری در رسیدن به اهداف سازمانی که هما نا خدمت رسانی هر چه بهتر به ایثارگران عزیز است موفق باشد.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها